trwa ładowanie strony
wczytywanie strony

Sprawozdanie o wytwarzanych odpadach i o gospodarowaniu odpadami

    Posiadacz odpadów zobowiązany jest do prowadzenia ewidencji odpadów z zastosowaniem karty ewidencji odpadów prowadzonej odrębnie dla każdego rodzaju odpadu oraz/lub karty przekazania odpadu.

    Posiadacz odpadów prowadzący ewidencję odpadów do roku 2018 obowiązany był  sporządzić na formularzu zbiorcze zestawienie danych o rodzajach i ilości odpadów, o sposobach gospodarowania nimi oraz o instalacjach i urządzeniach służących do odzysku i unieszkodliwiania tych odpadów.

    Od 2019 roku roczne sprawozdanie o wytwarzanych odpadach i o gospodarowaniu odpadami należy złożyć za pośrednictwem indywidualnego konta w systemie BDO – poprzez wypełnienie elektronicznego formularza, w terminie do dnia 15 marca, za poprzedni rok kalendarzowy.

    Pod linkiem znajdują się instrukcje obsługi systemu BDO: https://bdo.mos.gov.pl/instrukcje-krok-po-kroku-system-bdo/

     

    KONTAKT:

    Maciej Borowczyk (powiaty: chodzieski, czarnkowsko-trzcianecki, obornicki, pilski)
    tel.: 61 626 64 24
    e-mail: maciej.borowczyk@umww.pl

     

    Karolina Górczak (powiaty; leszczyński, wągrowiecki, wrzesiński, podmioty spoza województwa)
    tel.: 61 626 64 50
    e-mail: karolina.gorczak@umww.pl

     

    Małgorzata Hain – Kotowska (powiaty: kolski, pleszewski, rawicki, śremski)
    tel.: 61 626 64 66
    e-mail:malgorzata.hain@umww.pl

     

    Joanna Halamunda (powiat poznański)
    tel.: 61 626 64 59
    e-mail: joanna.halamunda@umww.pl

     

    Justyna Kliber (powiaty: kępiński, koniński, wolsztyński)
    tel. 61 626 64 91
    e-mail: justyna.kliber@umww.pl

     

    Lidia Lipska (powiaty: kaliski, m. Kalisz, m. Konin, m. Leszno)
    tel.: 61 626 64 40
    e-mail: lidia.lipska@umww.pl

     

    Jakub Müller (m. Poznań)
    tel.: 61 626 64 69
    e-mail: jakub.muller@umww.pl

     

    Katarzyna Jażdżewska (powiaty: gostyński, krotoszyński, międzychodzki, nowotomyski)
    tel. 61 626 64 39
    e-mail: katarzyna.jazdzewska@umww.pl

     

    Paulina Grams (powiaty: grodziski, jarociński, ostrzeszowski, średzki)
    tel. 61 626 75 27)
    e-mail: paulina.grams@umww.pl

     

    Magdalena Siejak (powiaty: ostrowski, turecki, złotowski)
    tel.: 61 626 64 47
    e-mail: magdalena.siejak@umww.pl

     

    Aneta Sobczak (powiaty: gnieźnieński, kościański, słupecki, szamotulski)
    tel. 61 626 64 33
    e-mail:aneta.sobczak@umww.pl