trwa ładowanie strony
wczytywanie strony

Raport PISM Dyplomacja samorządowa. Przykład Wielkopolski

  Logo Wielkopolska Sieć Współpracy Zagranicznej Przedstawiamy raport PISM pt. Dyplomacja samorządowa. Przykład Wielkopolski autorstwa Adriany Skorupskiej

  Wielkopolska pozostaje jednym z bardziej aktywnych regionów w kontaktach międzynarodowych. Ponad 63% samorządów lokalnych prowadzi współpracę z zagranicznymi partnerami. Dodatkowo 19% planuje nawiązanie międzynarodowych relacji w najbliższym czasie. Szczególne miejsce wśród partnerów zagranicznych zajmują samorządy niemieckie. Blisko trzy czwarte jednostek z Wielkopolski utrzymujących kontakty międzynarodowe współpracuje z partnerami z Niemiec. Spada liczba relacji z partnerami z państw Europy Zachodniej, a przybywa z krajami sąsiednimi i Węgrami. Pojawiają się nowe kierunki – kraje Partnerstwa Wschodniego i Chiny.

  Raport PISM powstał na bazie badania ankietowego wielkopolskich jednostek samorządu terytorialnego pod kątem prowadzonej współpracy zagranicznej. Na ankietę odpowiedziało blisko 95% wielkopolskich samorządów (243 JST), osiągnięto więc niezwykle wysoki poziom zwrotu. Raport przygotowany został w ramach projektu „Wielkopolska Sieć Współpracy Zagranicznej" na zlecenie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego.

   

  logotyp Ministerstwa Spraw ZagranicznychProjekt jest współfinansowany ze środków Ministerstwa Spraw Zagranicznych w ramach konkursu „Wymiar samorządowy i obywatelski polskiej polityki zagranicznej 2015"

  Szanowni Państwo!

   

  Zapraszamy serdecznie pracowników samorządowych (urzędów gminnych i powiatowych znajdujących się na terenie powiatów: poznańskiego, obornickiego, szamotulskiego, średzkiego oraz śremskiego) zajmujących się na co dzień współpracą zagraniczną do udziału w bezpłatnym spotkaniu informacyjnym organizowanym przez Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego w ramach projektu „Wielkopolska Sieć Współpracy Zagranicznej (WSWZ)”.

   

  Spotkanie odbędzie się 8 maja 2015 roku w godzinach od 9:30 do 13:30 (sala sesyjna, budynek Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego, al. Niepodległości 18, 61 – 713 Poznań).

   

  Do niniejszego zaproszenia dołączamy list intencyjny kierowany do Państwa przez Pana Marka Woźniaka Marszałka Województwa Wielkopolskiego.

   

  Zgłoszenia do udziału w spotkaniu przyjmowane będą drogą elektroniczną do dnia 6 maja do godziny 16:00 na adres: wswz@umww.pl

  (poniżej znajdą Państwo formularz zgłoszeniowy z prośbą o wypełnienie, podpisanie i przesłanie skanu).

   

  Liczba miejsc udziału w spotkaniu jest ograniczona. O zakwalifikowaniu do udziału decydować będzie kolejność nadsyłania zgłoszeń.

   

  Pracownicy samorządowi pozostałych subregionów Województwa Wielkopolskiego zostaną zaproszeni na kolejne spotkania informacyjne odbywające się w: Kaliszu (9 czerwca br.), Koninie (24 czerwca br.), Lesznie (9 września) oraz Pile (7 października).

   

  Serdecznie zapraszamy!

   

   

  Biuro Współpracy Międzynarodowej

  Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego

  Tel. 61 6 266 653

   

   

   

  logotypMSZ_A_kolor.jpg

   

  Projekt jest współfinansowany ze środków Ministerstwa Spraw Zagranicznych w ramach konkursu „Wymiar samorządowy i obywatelski polskiej polityki zagranicznej 2015”