trwa ładowanie strony
wczytywanie strony

Stypendia naukowe Marszałka Województwa Wielkopolskiego

  Stypendium naukowe Marszałka Województwa Wielkopolskiego w 2020 roku zostało przyznane 84 osobom (29 uczniom i 55 studentom) w następującej wysokości:

  1. kategoria „Uczeń”
  • stypendium naukowe pierwszego stopnia – 3 000 zł (4 os.),
  • stypendium naukowe drugiego stopnia – 2 000 zł (5 os.),
  • stypendium naukowe trzeciego stopnia – 1 400 zł (20 os.
  1. kategoria „Student”
  • stypendium naukowe pierwszego stopnia – 4 200 zł (10 os.),
  • stypendium naukowe drugiego stopnia – 2 800 zł (24 os.),
  • stypendium naukowe trzeciego stopnia – 1 700 zł (21 os.).

  Stypendium naukowe ma charakter szczególnego wyróżnienia osób, które osiągnęły znaczący sukces związany z edukacją i nauką. Stanowi zachętę i motywację do dalszego rozwoju naukowego.


  Serdecznie zapraszamy do składania wniosków o przyznanie stypendiów naukowych Marszałka Województwa Wielkopolskiego w kategorii uczeń oraz w kategorii student. Wnioski wypełnione komputerowo należy składać w punkcie kancelaryjnym Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu przy al. Niepodległości 34 lub przesłać na adres: Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego, al. Niepodległości 34, 61-714 Poznań, w terminie do 20 października każdego roku, w kopercie z dopiskiem „Departament Edukacji i Nauki”. Dodatkowo wersję elektroniczną wniosku (bez załączników) należy przesłać na adres mailowy Departamentu Edukacji i Nauki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego (edukacja@umww.pl).