trwa ładowanie strony
wczytywanie strony

Projekt RegiaMobil

  Usprawnianie usług transportu publicznego na obszarach wiejskich.

   

  Interreg Central Europe Regia MobilDepartament Transportu Urzędu Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego realizuje projekt o nazwie „RegiaMobil – usprawnianie usług transportu publicznego na obszarach wiejskich”, współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Interreg Europa Środkowa.

  Głównym celem projektu RegiaMobil jest znalezienie rozwiązań umożliwiających poprawę jakości usług przewozów pasażerskich na obszarach wiejskich. Partnerzy skorzystają z rezultatów uzyskanych przez nich podczas realizacji wcześniejszych projektów transportowych, współfinansowanych ze środków unijnych w ramach dwóch programów: Interreg Europa Środkowa (SUBNODES, RUMOBIL, Shareplace, Connect2CE) oraz HORYZONT 2020 (MaaS4EU, SIADE, MoTiV, ELVITEN).

  Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego będzie realizować działania pilotażowe w oparciu o własne doświadczenia związane z wykonaniem w ramach projektu SUBNODES internetowej platformy transportowej, a także na podstawie doświadczeń projektu MaaS4EU związanych z tworzeniem zintegrowanego planera podróży oraz informacji pasażerskiej „real - time”. Z kolei z doświadczeń Departamentu

  Transportu UMWW w tworzeniu narzędzi informatycznych na potrzeby transportu publicznego skorzysta miasto Osijek w Chorwacji.
  Departament Transportu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego, w związku z dużym doświadczeniem jakie posiada w realizacji i promocji unijnych projektów transportowych, będzie również odpowiedzialny za koordynację wszystkich działań związanych z promocją i rozpowszechnianiem rezultatów.

  Oprócz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego w projekcie RegiaMobil biorą udział następujący partnerzy:

  • Ministerstwo Rozwoju Regionalnego Saksonii (Niemcy, Partner Wiodący)
  • Miasto Osjiek (Chorwacja)
  • Koleje Chorwackie Transport Pasażerski d. o.o.
  • Jikord s.r.o (Koordynator Transportu Publicznego Kraju Południowoczeskiego)
  • Landratsamt Rottal-Inn (Niemcy)
  • Uniwersytet Żyliński (Słowacja)
  • Uniwersytet Technologiczno-Ekonomiczny w Budapeszcie
  • Ministerstwo Rozwoju Regionalnego i Transportu Saksonii-Anhalt (Niemcy)
  • T-Bridge Genua Sp A (Włochy)
  • Agencja ds. mobilności i lokalnego transportu publicznego Modena Sp A (Włochy).

  Okres realizacji projektu wynosi 24 miesiące, a jego całkowity budżet 1 660 086,00 EURO, z czego na Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego przypada 178 350,00 EURO. UMWW otrzyma 85% refundacji poniesionych kosztów kwalifikowalnych z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

  O szczegółach dotyczących realizacji projektu SUBNODES można się dowiedzieć na stronie internetowej projektu : http://interreg-central.eu/Content.Node/RegiaMobil.html