trwa ładowanie strony
wczytywanie strony

Port Lotniczy Poznań - Ławica

  Port Lotniczy Poznań – Ławica jest Spółką z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Poznaniu, powołaną na mocy prawa handlowego w dniu 11 lipca 1997 roku (Krajowy Rejestr Sądowy nr 0000003431).

  Kapitał zakładowy Spółki na dzień 31.12.2019 r. wynosił: 337 385 000,00 zł.

  Udziałowcami Spółki są : Przedsiębiorstwo Państwowe Porty Lotnicze (39%), Miasto Poznań (37 %) oraz Województwo Wielkopolskie (24%).

  Skład Rady Nadzorczej : Jerzy Stępień – Wiceprzewodniczący, wyznaczony przez Miasto Poznań, Katarzyna Jacuniak - wyznaczona przez PP Porty Lotnicze, Katarzyna Ronikier-Dolańska - wyznaczona przez PP Porty Lotnicze, Andrzej Milewski- wyznaczony przez PP Porty Lotnicze, Maciej Wincenty Musiał- wyznaczony przez PP Porty Lotnicze, Grzegorz Proniewicz- wyznaczony przez Zarząd Województwa Wielkopolskiego, Andrzej Skałecki – wyznaczony przez Zarząd Województwa Wielkopolskiego.

  Skład Zarządu Spółki: Mariusz Wiatrowski - Prezes Zarządu, Grzegorz Bykowski - Wiceprezes Zarządu.

  W 2019 r. z usług Portu Lotniczego im. Henryka Wieniawskiego w Poznaniu skorzystało 2,4 mln pasażerów. Z poznańskiego lotniska można było polecieć w ruchu regularnym bezpośrednio do 30 portów lotniczych. Oferta czarterowa z Poznania obejmuje ponad 42 lotniska, głównie w Europie, ale także w Afryce Północnej, na Bliskim Wschodzie i na Dominikanie.

  W latach 2007-2019 Spółka zrealizowała inwestycje związane z rozbudową i modernizacją infrastruktury Portu w zakresie pola ruchu naziemnego, bezpieczeństwa, terminala i jego otoczenia, ochrony środowiska oraz zakupu specjalistycznego sprzętu do utrzymania lotniska. Inwestycje zostały dofinansowane ze środków Unii Europejskiej pozyskanych w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko, Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego oraz ze środków własnych, w tym z emisji obligacji i dokapitalizowania przez Udziałowców.