trwa ładowanie strony
wczytywanie strony

Komisje Sejmiku

    • Zadania i kompetencje komisji określa Statut Województwa Wielkopolskiego (tekst jednolity Dz. Urz. Woj. z 2018 r., poz. 8635).
    • Zadaniem komisji jest pomoc w wykonywaniu zadań Sejmiku. W tym celu Sejmik powołuje komisje stałe oraz doraźne. Podlegają one Sejmikowi, przedkładają mu ramowy plan pracy oraz sprawozdania z działalności.
    • W skład komisji wchodzą wyłącznie radni a jej przewodniczącego i wiceprzewodniczącego wybiera Sejmik.
    • Komisje działają na posiedzeniach, zgodnie z ramowym planem pracy przyjętym przez Sejmik. W posiedzeniach mogą uczestniczyć inne osoby a z każdego posiedzenia sporządzany jest protokół.
    • Wszystkie rozstrzygnięcia podczas prac komisji dokonywane są w drodze głosowania, w obecności co najmniej połowy składu komisji w głosowaniu jawnym. W głosowaniu biorą udział wyłącznie członkowie komisji.

     

     

    Aktualnie działające komisje Sejmiku:

    Najbliższe terminy posiedzeń komisji znajdziecie Państwo w zakładce "Plan pracy".

     

    Skład osobowy komisji Sejmiku Województwa Wielkopolskiego

     

    Komisja Budżetowa:

    1. Przemysław Ajchler
    2. Adam Cukier
    3. Zbigniew Czerwiński
    4. Witosław Gibasiewicz
    5. Marek Gola
    6. Krzysztof Grabowski
    7. Jan Grzesiek – przewodniczący
    8. Wojciech Jankowiak
    9. Jerzy Lechnerowski
    10. Mirosława Rutkowska-Krupka – wiceprzewodniczący
    11. Paulina Stochniałek
    12. Marek Woźniak

     

    Komisja Edukacji i Nauki:

    1. Krzysztof Błaszczyk – wiceprzewodniczący
    2. Marek Gola
    3. Agnieszka Grzechowiak
    4. Filip Kaczmarek – przewodniczący
    5. Jarosław Maciejewski
    6. Andrzej Plichta
    7. Patrycja Przybylska
    8. Paulina Stochniałek
    9. Marzena Wodzińska
    10. Łucja Zielińska

     

    Komisja Gospodarki:

    1. Przemysław Ajchler
    2. Marta Dzikowska – przewodniczący
    3. Marek Gola
    4. Jan Grzesiek
    5. Wojciech Jankowiak
    6. Ewa Panowicz
    7. Robert Popkowski – wiceprzewodniczący
    8. Patrycja Przybylska
    9. Mirosława Rutkowska-Krupka
    10. Krzysztof Sobczak
    11. Tatiana Sokołowska
    12. Paulina Stochniałek
    13. Zofia Szalczyk
    14. Małgorzata Waszak-Klepka

     

    Komisja Kultury:

    1. Leszek Bierła
    2. Krzysztof Błaszczyk
    3. Adam Bogrycewicz
    4. Witosław Gibasiewicz
    5. Zofia Itman
    6. Filip Kaczmarek - wiceprzewodniczący
    7. Joanna Król-Trąbka
    8. Krystyna Kubicka-Sztul
    9. Ewa Panowicz
    10. Andrzej Pichet
    11. Andrzej Plichta
    12. Robert Popkowski
    13. Patrycja Przybylska
    14. Mirosława Rutkowska-Krupka
    15. Tatiana Sokołowska
    16. Marek Sowa
    17. Małgorzata Stryjska
    18. Zofia Szalczyk
    19. Henryk Szopiński – przewodniczący

     

    Komisja Kultury Fizycznej i Turystyki:

    1. Przemysław Ajchler
    2. Leszek Bierła
    3. Agnieszka Grzechowiak
    4. Krystyna Kubicka-Sztul - przewodnicząca
    5. Jerzy Lechnerowski
    6. Jarosław Maciejewski
    7. Tatiana Sokołowska – wiceprzewodnicząca
    8. Marek Sowa

     

    Komisja Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej:

    1. Witosław Gibasiewicz
    2. Marek Gola
    3. Zofia Itman
    4. Joanna Król-Trąbka
    5. Jerzy Lechnerowski
    6. Andrzej Pichet
    7. Robert Popkowski
    8. Patrycja Przybylska
    9. Krzysztof Sobczak
    10. Zofia Szalczyk – wiceprzewodniczący
    11. Henryk Szopiński
    12. Henryk Szymański – przewodniczący
    13. Marzena Wodzińska

     

    Komisja Planowania Przestrzennego i Infrastruktury Technicznej:

    1. Adam Bogrycewicz
    2. Łukasz Grabowski
    3. Zofia Itman
    4. Wojciech Jankowiak
    5. Joanna Król-Trąbka
    6. Jerzy Lechnerowski
    7. Jarosław Maciejewski
    8. Mirosława Rutkowska-Krupka – przewodniczący
    9. Marek Sowa
    10. Henryk Szopiński
    11. Henryk Szymański
    12. Łucja Zielińska – wiceprzewodniczący

     

    Komisja Rewizyjna:

    1. Zbigniew Czerwiński – przewodniczący
    2. Marta Dzikowska
    3. Łukasz Grabowski
    4. Jan Grzesiek
    5. Tatiana Sokołowska - wiceprzewodniczący
    6. Henryk Szopiński

     

    Komisja Rodziny i Polityki Społecznej:

    1. Zbigniew Czerwiński
    2. Wojciech Jankowiak
    3. Andrzej Plichta – przewodniczący
    4. Patrycja Przybylska - wiceprzewodniczący
    5. Paulina Stochniałek
    6. Małgorzata Stryjska
    7. Henryk Szymański
    8. Marzena Wodzińska

     

    Komisja Rolnictwa i Rozwoju Wsi:

    1. Przemysław Ajchler
    2. Leszek Bierła
    3. Czesław Cieślak – przewodniczący
    4. Adam Cukier - wiceprzewodniczący
    5. Krzysztof Grabowski
    6. Łukasz Grabowski
    7. Jarosław Maciejewski
    8. Tatiana Sokołowska
    9. Zofia Szalczyk
    10. Henryk Szymański

     

    Komisja Skarg, Wniosków i Petycji

    1. Czesław Cieślak
    2. Adam Cukier
    3. Marta Dzikowska
    4. Łukasz Grabowski
    5. Joanna Król-Trąbka
    6. Ewa Panowicz – przewodniczący

     

    Komisja Statutowa:

    1. Adam Bogrycewicz
    2. Marta Dzikowska
    3. Krzysztof Grabowski
    4. Agnieszka Grzechowiak
    5. Ewa Panowicz
    6. Andrzej Pichet – wiceprzewodniczący
    7. Krzysztof Sobczak – przewodniczący

     

    Komisja Strategii Rozwoju Regionalnego i Współpracy Międzynarodowej:

    1. Adam Bogrycewicz
    2. Marta Dzikowska
    3. Marek Gola
    4. Krzysztof Grabowski
    5. Filip Kaczmarek
    6. Joanna Król-Trąbka – przewodniczący
    7. Krystyna Kubicka-Sztul
    8. Jerzy Lechnerowski
    9. Andrzej Pichet
    10. Patrycja Przybylska
    11. Mirosława Rutkowska-Krupka
    12. Tatiana Sokołowska
    13. Zofia Szalczyk
    14. Henryk Szymański – wiceprzewodniczący
    15. Łucja Zielińska

     

    Komisja Zdrowia i Bezpieczeństwa Publicznego:

    1. Czesław Cieślak
    2. Zbigniew Czerwiński
    3. Zofia Itman
    4. Wojciech Jankowiak
    5. Jarosław Maciejewski
    6. Ewa Panowicz
    7. Patrycja Przybylska
    8. Tatiana Sokołowska – przewodniczący
    9. Paulina Stochniałek
    10. Małgorzata Stryjska – wiceprzewodniczący
    11. Henryk Szymański
    12. Małgorzata Waszak-Klepka
    13. Marzena Wodzińska