trwa ładowanie strony
wczytywanie strony

Stypendia

  Stypendia Marszałka Województwa Wielkopolskiego w dziedzinie kultury przyznawane są od roku 2005. Stanowią one ważną formę mecenatu Samorządu Województwa Wielkopolskiego oraz promocji najciekawszych działań kulturalnych w regionie. Pieczę nad całością programu sprawuje Departament Kultury.

  Stypendia przyznawane są na projekty z zakresu twórczości artystycznej oraz upowszechniania kultury, m.in. w dziedzinach takich jak literatura, sztuki wizualne, muzyka, taniec, teatr, film, a także na działania o charakterze animacji kulturalnej, interdyscyplinarne i inne. 

  Efektami działań wspartych w ramach programu stypendialnego są tomy poezji, płyty z muzyką rozrywkową i poważną, ale też działania niestandardowe, np. inwentaryzacja cmentarza żydowskiego, czy nakręcenie teledysku. W ramach realizacji projektów stypendialnych odbywają się również wystawy fotografii i malarstwa.

  Co ważne, o stypendium mogą ubiegać się pełnoletnie osoby fizyczne oraz niepełnoletnie (za zgodą opiekuna). Szansę na otrzymanie stypendium mają zarówno profesjonalni twórcy, jak i osoby dopiero rozpoczynające swoją przygodę z działalnością na polu szeroko rozumianej kultury i sztuki.

  W ramach programu stypendialnego organizujemy jeden nabór rocznie – propozycje działań można zgłaszać od 16 listopada do 15 grudnia.

  Wnioski można składać wyłącznie poprzez system elektroniczny Witkac.pl

  Uwaga! Formularz jest aktywny tylko podczas trwania naboru!