trwa ładowanie strony
wczytywanie strony

Herb i flaga Województwa Wielkopolskiego

  Herbem Województwa Wielkopolskiego jest w polu czerwonym orzeł srebrny, z przepaską złotą na skrzydłach, złotym dziobem zwróconym w prawo, złotymi nogami i złotą przewiązką na ogonie, w polu czerwonym umieszczony na planie trójkątnej gotyckiej tarczy herbowej. 

  Znak orła nawiązuje do osoby króla Przemysła II (1257-1296) i jego pieczęci majestatycznej z czasów książęcych. Element orła pojawił się w 1290 roku, na pięć lat przed koronacją i już wtedy był on dobrze kojarzony ze starą polską dynastią Piastów.

  Flagą Województwa Wielkopolskiego jest płat w formie trapezu prostokątnego, w prawej części w formie kwadratu w kolorze czerwonym zawarty jest wizerunek orła (taki sam jak w herbie). Część lewa pozostaje w kolorze białym.

  Herb jest głównym znakiem graficznym Województwa Wielkopolskiego. Element ten jest wykorzystywany  m.in. w materiałach promocyjnych i oficjalnych dokumentach Zarządu oraz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego.

  W przypadku objęcia przedsięwzięcia patronatem Marszałka Województwa Wielkopolskiego lub otrzymania dofinansowania z budżetu Województwa Wielkopolskiego, organizator jest zobowiązany do oznakowania przedsięwzięcia herbem Województwa Wielkopolskiego.

  Patronat/Mecenat Marszałka Województwa Wielkopolskiego

  • Marszałek Województwa Wielkopolskiego Marek Woźniak

  Otrzymanie dofinansowania z budżetu Województwa Wielkopolskiego

  • Samorząd Województwa Wielkopolskiego

  Herb Województwa Wielkopolskiego może być używany w celu podkreślenia związku z regionem i jego promocji w sposób nie uwłaczający powadze herbu.

  Umieszczanie herbu Województwa Wielkopolskiego na podmiotach przeznaczonych do obrotu handlowego wymaga zgody Zarządu Województwa Wielkopolskiego.

   

  Dodatkowe informacje:
  Gabinet Marszałka
  e-mail: gabinet@umww.pl
  tel.: 61 626 66 77, 61 626 66 70