Komisje Sejmiku


  • Zadania i kompetencje komisji określa Statut Województwa Wielkopolskiego (tekst jednolity Dz. Urz. Woj. z 2018 r., poz. 8635).
  • Zadaniem komisji jest pomoc w wykonywaniu zadań Sejmiku. W tym celu Sejmik powołuje komisje stałe oraz doraźne. Podlegają one Sejmikowi, przedkładają mu ramowy plan pracy oraz sprawozdania z działalności.
  • W skład komisji wchodzą wyłącznie radni a jej przewodniczącego i wiceprzewodniczącego wybiera Sejmik.
  • Komisje działają na posiedzeniach, zgodnie z ramowym planem pracy przyjętym przez Sejmik. W posiedzeniach mogą uczestniczyć inne osoby a z każdego posiedzenia sporządzany jest protokół.
  • Wszystkie rozstrzygnięcia podczas prac komisji dokonywane są w drodze głosowania, w obecności co najmniej połowy składu komisji w głosowaniu jawnym. W głosowaniu biorą udział wyłącznie członkowie komisji.

 

Aktualnie działające komisje Sejmiku:

Najbliższe terminy posiedzeń komisji znajdziecie Państwo w zakładce "Plan pracy".

Skład osobowy komisji Sejmiku Województwa Wielkopolskiego

 

Komisja Budżetowa:

  1. Przemysław Ajchler
  2. Zbigniew Czerwiński
  3. Marek Gola
  4. Krzysztof Grabowski
  5. Jan Grzesiek – przewodniczący
  6. Wojciech Jankowiak
  7. Jerzy Lechnerowski
  8. Robert Popkowski
  9. Mirosława Rutkowska-Krupka – wiceprzewodniczący
  10. Marzena Wodzińska
  11. Marek Woźniak

 

Komisja Edukacji i Nauki:

  1. Krzysztof Błaszczyk – wiceprzewodniczący
  2. Marek Gola
  3. Krzysztof Grabowski
  4. Jarosław Maciejewski
  5. Marlena Maląg
  6. Andrzej Plichta
  7. Patrycja Przybylska
  8. Paulina Stochniałek – przewodniczący
  9. Małgorzata Waszak
  10. Marzena Wodzińska
  11. Łucja Zielińska

 

Komisja Gospodarki:

  1. Przemysław Ajchler
  2. Krzysztof Dembiński
  3. Marta Dzikowska – przewodniczący
  4. Marek Gola
  5. Wojciech Jankowiak
  6. Jarosław Maciejewski
  7. Robert Popkowski – wiceprzewodniczący
  8. Krzysztof Sobczak
  9. Paulina Stochniałek
  10. Małgorzata Waszak
  11. Marzena Wodzińska

 

Komisja Kultury:

  1. Leszek Bierła
  2. Adam Bogrycewicz
  3. Krzysztof Dembiński
  4. Zofia Itman
  5. Joanna Jaśkowiak – wiceprzewodniczący
  6. Joanna Król-Trąbka
  7. Ewa Panowicz
  8. Andrzej Plichta
  9. Patrycja Przybylska
  10. Mirosława Rutkowska-Krupka
  11. Tatiana Sokołowska
  12. Marek Sowa
  13. Małgorzata Stryjska
  14. Zofia Szalczyk
  15. Wiesław Szczepański
  16. Henryk Szopiński – przewodniczący

 

Komisja Kultury Fizycznej i Turystyki:

  1. Przemysław Ajchler
  2. Leszek Bierła
  3. Jan Grzesiek
  4. Patrycja Przybylska
  5. Tatiana Sokołowska – wiceprzewodniczący
  6. Marek Sowa
  7. Zofia Szalczyk
  8. Tadeusz Tomaszewski – przewodniczący

 

Komisja Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej:

  1. Czesław Cieślak
  2. Marek Gola
  3. Zofia Itman
  4. Joanna Jaśkowiak
  5. Joanna Król-Trąbka
  6. Andrzej Pichet
  7. Robert Popkowski
  8. Krzysztof Sobczak
  9. Zofia Szalczyk – wiceprzewodniczący
  10. Henryk Szopiński
  11. Henryk Szymański – przewodniczący
  12. Marzena Wodzińska

 

Komisja Planowania Przestrzennego i Infrastruktury Technicznej:

  1. Adam Bogrycewicz
  2. Zofia Itman
  3. Wojciech Jankowiak
  4. Joanna Jaśkowiak
  5. Jerzy Lechnerowski
  6. Jarosław Maciejewski
  7. Mirosława Rutkowska-Krupka – przewodniczący
  8. Marek Sowa
  9. Henryk Szopiński
  10. Henryk Szymański
  11. Łucja Zielińska – wiceprzewodniczący

 

Komisja Rewizyjna:

  1. Krzysztof Błaszczyk
  2. Zbigniew Czerwiński – przewodniczący
  3. Marta Dzikowska
  4. Jan Grzesiek
  5. Tatiana Sokołowska - wiceprzewodniczący
  6. Henryk Szopiński

 

Komisja Rodziny i Polityki Społecznej:

  1. Zbigniew Czerwiński
  2. Wojciech Jankowiak
  3. Marlena Maląg
  4. Andrzej Plichta – przewodniczący
  5. Patrycja Przybylska
  6. Paulina Stochniałek – wiceprzewodniczący
  7. Małgorzata Stryjska
  8. Henryk Szymański
  9. Tadeusz Tomaszewski
  10. Marzena Wodzińska

 

Komisja Rolnictwa i Rozwoju Wsi:

  1. Przemysław Ajchler
  2. Romuald Ajchler – wiceprzewodniczący
  3. Leszek Bierła
  4. Czesław Cieślak – przewodniczący
  5. Krzysztof Grabowski
  6. Jarosław Maciejewski
  7. Tatiana Sokołowska
  8. Henryk Szymański
  9. Marzena Wodzińska

 

Komisja Skarg, Wniosków i Petycji

  1. Czesław Cieślak
  2. Krzysztof Dembiński – wiceprzewodniczący
  3. Joanna Król-Trąbka
  4. Ewa Panowicz – przewodniczący
  5. Paulina Stochniałek

 

Komisja Statutowa:

  1. Romuald Ajchler
  2. Marta Dzikowska
  3. Krzysztof Grabowski
  4. Andrzej Pichet – wiceprzewodniczący
  5. Krzysztof Sobczak – przewodniczący

 

Komisja Strategii Rozwoju Regionalnego i Współpracy Międzynarodowej:

  1. Adam Bogrycewicz
  2. Krzysztof Dembiński
  3. Marta Dzikowska
  4. Krzysztof Grabowski
  5. Joanna Król-Trąbka – przewodniczący
  6. Jerzy Lechnerowski
  7. Ewa Panowicz
  8. Andrzej Pichet
  9. Patrycja Przybylska
  10. Mirosława Rutkowska-Krupka
  11. Tatiana Sokołowska
  12. Zofia Szalczyk
  13. Wiesław Szczepański
  14. Henryk Szymański – wiceprzewodniczący
  15. Tadeusz Tomaszewski

 

Komisja Zdrowia i Bezpieczeństwa Publicznego:

  1. Zbigniew Czerwiński
  2. Jan Grzesiek
  3. Zofia Itman
  4. Wojciech Jankowiak
  5. Jarosław Maciejewski
  6. Marlena Maląg
  7. Andrzej Plichta
  8. Patrycja Przybylska
  9. Tatiana Sokołowska – przewodniczący
  10. Paulina Stochniałek
  11. Małgorzata Stryjska – wiceprzewodniczący
  12. Małgorzata Waszak
  13. Marzena Wodzińska




pdf    drukuj    drukuj