trwa ładowanie strony
wczytywanie strony

Sesje Młodzieżowego Sejmiku Województwa Wielkopolskiego

    W dniu 29 maja 2026 roku odbyła się I sesja Młodzieżowego Sejmiku Województwa Wielkopolskiego II kadencji. Nowo wybrani radni odebrali zaświadczenia o wyborze, złożyli uroczyste ślubowanie oraz wyłonili Prezydium, które pokieruje pracami młodzieżowego sejmiku.

    W sesji uczestniczyli Henryk Drzewiecki - Wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Wielkopolskiego oraz Marta Dzikowska - Przewodnicząca Komisji Wyborczej do przeprowadzenia wyborów radnych MSWW II kadencji. W swoich wystąpieniach pogratulowali młodzieżowym radnym zdobycia mandatów oraz podkreślili wagę zaangażowania młodego pokolenia w życie społeczno-polityczne Wielkopolski.

    Młodym radnym w tym wyjątkowym dniu towarzyszyli rodzice, reprezentanci samorządów lokalnych z terenu całego województwa, przedstawiciele szkół, a także zaproszeni goście.

    W wyniku tajnych głosowań wyłoniono nowe Prezydium Młodzieżowego Sejmiku Województwa Wielkopolskiego, w skład którego weszli:

    • Mateusz Siuda – Przewodniczący

    • Perdo Ćwikliński – Wiceprzewodniczący

    • Wiktor Karolak – Wiceprzewodniczący

    • Patryk Cieślik – Sekretarz

    Wszystkim radnym serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w realizacji zaplanowanych inicjatyw!


    Galeria zdjęć: