Agroturystyka


PODSUMOWANIE X EDYCJI KONKURSU NA NAJLEPSZY OBIEKT TURYSTYKI NA OBSZARACH WIEJSKICH W WIELKOPOLSCE


W dniu 4 listopada na Zamku w Rydzynie w powiecie leszczyńskim odbyła się uroczystość podsumowania X edycji Konkursu na najlepszy obiekt na obszarach wiejskich w Wielkopolsce. Swoją obecnością uroczystość zaszczycili przedstawiciele Samorządu Województwa Wielkopolskiego: Pan Krzysztof Grabowski – Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego oraz Pan Marek Sowa, Radny Sejmiku Województwa Wielkopolskiego, przedstawiciele samorządów lokalnych na czele z Panem Jarosławem Wawrzyniakiem – Starostą Leszczyńskim i Panem Kornelem Malcherkiem – Burmistrzem Miasta i Gminy Rydzyna.
 Uroczystość otworzył Pan Krzysztof Grabowski – Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego, który podziękował uczestnikom konkursu za udział, a także za wniesiony trud pracy, który pozwolił na osiągnięcie wyróżniających wyników. Pan Marszałek w swoim wystąpieniu podkreślił, że nic nie dzieje się z przypadku, wszystkie wyróżnione w ciągu 10 lat trwania konkursu obiekty, który ulegał po drodze pewnym przemianom, są godne polecenia, a tegoroczni laureaci znajdują się w gronie osób, które mają rzeczywisty wpływ na to, jak wygląda wielkopolska turystyka.

W konkursie oceniane były trzy kategorie obiektów:
1.    Gospodarstwo agroturystyczne w funkcjonującym gospodarstwie rolnym.
2.    Obiekt bazy noclegowej o charakterze wiejskim.
3.    Obiekty na terenach wiejskich o charakterze np. terapeutycznym, edukacyjnym, rekreacyjnym itp. wykorzystujące tradycje i walory wsi.

Za zajęcie I, II i III miejsca oraz za wyróżnienia przyznane w każdej kategorii ocenianych obiektów Zarząd Województwa Wielkopolskiego przyznał dyplomy oraz nagrody finansowe, które wręczył Pan Krzysztof Grabowski Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego wraz z Panem Markiem Beerem - Dyrektorem Departamentu Rolnictwa i Rozwoju Wsi.
Laureatami tegorocznej edycji  w poszczególnych kategoriach zostali:

1.    Gospodarstwo agroturystyczne w funkcjonującym gospodarstwie rolnym.
•    II miejsce przyznano Państwu Zofii i Zdzisławowi Kmiecikom za obiekt „Kmiecikówka” położony w Trąbinku w Gminie Dolsk, w Powiecie Śremskim.
•    I miejsce przyznano  Pani Ewie Gindzie - Kopeć  za obiekt Folwark Hawaje, położony w miejscowości Stara Wiśniewka, w Gminie Zakrzewo, w Powiecie Złotowskim.

2.    Obiekt bazy noclegowej o charakterze wiejskim.
•    Wyróżnienie przyznano Klubowi Jeździeckiemu „Grodno – Dwór” za obiekt „Grodno Dwór”, położony w Grodnie w Gminie Złotów, w Powiecie Złotowskim.
II miejsce przyznano ex aequo:
•    Pani Elżbiecie Nowak za obiekt Dwór Hercowo, położony w miejscowości Kościerzyn Wielki, w Gminie Wyrzysk, w Powiecie Pilskim.
•    Pani Grażynie Szumińskiej za obiekt Chata nad Wełną położony w miejscowości Rożnowice w Gminie Rogoźno, w Powiecie Obornickim.
•    I miejsce przyznano Pani Elżbiecie Filipiak za obiekt „Pałac w Orli” położony w miejscowości Orla, w Gminie Koźmin Wielkopolski, w Powiecie Krotoszyńskim.

3.    Obiekty na terenach wiejskich o charakterze np. terapeutycznym, edukacyjnym, rekreacyjnym itp. wykorzystujące tradycje i walory wsi.

•    Wyróżnienie przyznano Państwu Barbarze i Stanisławowi Gajowiakom za obiekt „Ranczo pod Brzozami”, położony w miejscowości Radłowo w Gminie Strzałkowo, w Powiecie Słupeckim.
•    Wyróżnienie przyznano Fundacji Gębiczyn za obiekt Centrum Praktyk Kulturalnych i Integracji Społecznej Fundacja Gębiczyn, położony w miejscowości Gębiczyn, w Gminie Czarnków, w Powiecie Czarnkowsko – Trzcianeckim.  
•    Wyróżnienie przyznano Panu Piotrowi Królowi za obiekt „U Króla” Centrum Aktywnej Rekreacji, położony w miejscowości Wąsoszki, w Gminie Krajenka, w Powiecie Złotowskim.
•    III miejsce przyznano Panu Arturowi Berdzińskiemu za obiekt Gospodarstwo Agroturystyczne „Osada Babia Góra”, położony w miejscowości Lubiny, w Gminie Koło, w Powiecie Kolskim.
•    II miejsce przyznano Panu Robertowi Jansowi za obiekt „Jansowo” Ośrodek Szkoleń i Rekreacji, położony w Kuślinie, w Powiecie Nowotomyskim.
•    I miejsce przyznano Stowarzyszeniu Oliwskie Słoneczko za obiekt Słoneczna Kraina, położony w miejscowości Lubiń, w Gminie Krzywiń, w Powiecie Kościańskim.

•    Nagrodę specjalną przyznano Stowarzyszeniu Kobiet Wiejskich Rozdrażew za obiekt MASZTALARNIA, położony w Rozdrażewie w Powiecie Krotoszyńskim.                                                                                                          


Galeria zdjęć:

  • Laureaci nagrodzeni w konkursie
  • Laureatka I miejsca w kategorii: gospodarstwo agroturystyczne w funkcjonującym gospodarstwie rolnym Pani Ewa Ginda-Kopeć za obiekt Folwark Hawaje
  • Laureatka I miejsc w kategorii: obiekt bazy noclegowej o charakterze wiejskim Pani Elżbieta Filipiak za obiekt „Pałac w Orli”
  • I miejsce w kategorii: obiekty na terenach wiejskich o charakterze np. terapeutycznym, edukacyjnym, rekreacyjnym itp. Wykorzystujące tradycje i walory wsi, nagrodę odbiera Pan Robert Zaborski, Prezes Stowarzyszenia
  • Cahta Miłkowska
  • Folwark Wąsowo
  • Zielone zacisze
  • Rozdanie nagród Kłodawa
  • Nagroda Specjalna





pdf    drukuj    drukuj