trwa ładowanie strony
wczytywanie strony

Poznajmy laureatów konkursu dziennikarskiego Marszałka i projekt WLKP: REWOLUCJE w drugiej odsłonie

    10 czerwca w Concordii Design odbyła się Gala Laureatów XIV Konkursu Dziennikarskiego o Nagrodę Marszałka Województwa Wielkopolskiego "Wielkopolska obywatelska - Wielkopolska europejska". 

    Konkursowi przyświeca idea upowszechniania wiedzy o Wielkopolsce, także promocja działań i inicjatyw lokalnych społeczności oraz przykłady dobrych praktyk lokalnych samorządów w regionie. Organizowany po raz czternasty miał propagować obraz samorządnej Wielkopolski - obywatelskiej i europejskiej - miejsca, w którym warto żyć, pracować i spędzać wolny czas. Także miejsca, w które warto inwestować. 
     
    Podczas uroczystości ogłoszony został werdykt Jury Konkursu w składzie: prof. Waldemar Łazuga - Przewodniczący i prof. Zbigniew Woźniak oraz Krystyna Czajka - Członkowie Jury, a Marszałek Marek Woźniak uhonorował Laureatów.
     
    W kategorii „prasa” Jury przyznało:
     
    I nagrodę – Panu Stanisławowi Zasadzie autorowi artykułu pt. „Dłużnik” opublikowany w „Tygodniku Powszechnym” za pięknie napisaną opowieść ukazującą współczesny patriotyzm, którego podstawą jest historia i codzienne działanie.
     
    Dwie równorzędne II nagrody:
     
    II nagrodę – Panu Arkadiuszowi Jakubowskiemu z „Reportera Leszczyńskiego” autorowi artykułu pt. „Wojna wojną, ale pogrzeb się należy” za ukazanie historii, która nie powinna dzielić, ale łączyć.
    II nagrodę – Pani Marcie Krzyżanowskiej – Sołtysiak z „Panoramy Leszczyńskiej” autorce cyklu artykułów prezentujących kampanię społeczną „Dziecko w centrum Leszna” za ukazanie obywatelskich postaw oraz kreowanie przez „Panoramę Leszczyńską”  inicjatyw pobudzających aktywność społeczną.
     
    Wyróżnienie – Pani Dorocie Jańczak z „Życia Gostynia” autorce artykułu pt. „Proboszcz zlikwidował grób powstańca” i „Wspierają kolegę z klubu. Sprzeciwiają się burmistrzowi” za odważne podejmowanie ważkich problemów dotyczących społeczności lokalnej. 
     
    Wyróżnienie – Pani Lilii Ładzie z portalu „Codzienny Poznań” autorce artykułu pt. „Poznaniacy zadecydowali: na stadionie Szyca będzie park” za ukazanie dialogu społecznego, który prowadzi do rozwiązania problemu.
     
    Wyróżnienie – Panu Przemysławowi Góralczykowi z „Wieści rolniczych” autorowi artykułu pt. „Boją się nowego?” za rzetelny i ciekawy dziennikarski materiał podejmujący trudne problemy polskiej wsi.
     
    W kategorii „radio” Jury przyznało:
     
    I nagrodę – Panu Krzysztofowi Sadowskiemu i Wandzie Wasilewskiej z Merkury Polskie Radio autorom reportażu „Czarodziej Madagaskar” za znakomicie zrealizowany materiał ukazujący działania młodych Wielkopolanek pracujących z dziećmi  Madagaskaru. Historia jest nawiązaniem do działalności dr Wandy Błeńskiej i ks. Mariana Żelazka.
     
    W kategorii „radio” Jury nie przyznało wyróżnienia.
     
    W kategorii „telewizja” Jury nie przyznało nagród i wyróżnień. 
     
    Uroczystość połączona była z promocją drugiej odsłony projektu pn. WIELKOPOLSKA: REWOLUCJE realizowanego przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego w ramach projektu kluczowego pn. „Budzik kulturalny: projekt działań promujących i aktywizujących kulturę Wielkopolski”, współfinansowanego ze środków Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego 2007 – 2013.
      
    Przypomnieliśmy też fragment projektu pn. WIELKOPOLSKA: REWOLUCJE – pokaz mody Magdy Hasiak i mieszkanek sołectwa Kołata pt. „Mamy to coś” w choreografii Janusza Orlika, zrealizowanego w ramach pierwszej edycji projektu. Agata Siwiak, kuratorka projektu opowiedziała o tym, czego możemy się spodziewać po jego kontynuacji.
    Więcej o WLKP: REWOLUCJE w załączniku i na www.wielkopolska-rewolucje.pl