trwa ładowanie strony
wczytywanie strony

Innowacyjny Młody Rolnik 2012 z nagrodami

    17 lutego,  podczas III Europejskiego Dnia Młodego Rolnika nastąpiło rozstrzygnięcie  konkursu  "Innowacyjny Młody Rolnik 2012", którego współorganizatorem był Samorząd Województwa Wielkopolskiego. Wydarzenie - z udziałem członka zarządu województwa Krzysztofa Grabowskiego - odbyło się w ramach kolejnej edycji targów "Polagra - Premiery" na terenie MTP.

    Targi były okazją do zapoznania licznych zwiedzających  z szeroką gamą produktów oferowanych przez firmy związane głównie z rolnictwem.
     
    Konkurs "Innowacyjny Młody Rolnik 2012"  kierowany jest do rolników w wieku do 40. roku życia, którzy korzystając z funduszy europejskich zrealizowali w swoim gospodarstwie inwestycje poprawiające ich konkurencyjność. Laureaci otrzymali atrakcyjne nagrody pieniężne oraz listy gratulacyjne. Oto grono
    nagrodzonych:

    INNOWACYJNY MŁODY ROLNIK 2012 - Wielkopolska
    Miejsce 1.  Gospodarstwo Rolne Monika i Michał Nowakowie, Henrykowo, gmina Środa Wielkopolska, powiat średzki.
    Miejsce 2.  Andrzej Szlachetka, Komorze Przybysławskie, gmina Żerków, powiat jarociński.
    Miejsce 3.  Mariusz Głombicki, Borówiec, gmina Ostrowite, powiat słupecki.

    INNOWACYJNY MŁODY ROLNIK 2012 – kraj:
    Miejsce 1. Paweł Szakiewicz z miejscowości Szyleny Kolonia w woj. warm. – mazurskim, gospodarujący na obszarze  58 hektarów, specjalizujący się w produkcji mleka oraz żywca wołowego - ma 100 sztuk bydła i jest właścicielem mlekomatów w Elblągu i Braniewie.
    Miejsce 2. Sylwester Jaszczołt z miejscowości Jaszczołty w woj. podlaskim, gospodarujący na obszarze 208 hektarów, specjalizujący się w produkcji mleka, ma 180 krów, średnia roczna sprzedaż to ponad 1,5 mln litrów mleka. Użytki rolne to pasze objętościowe, kukurydza.
    Miejsce 3. Mateusz Gąd, z miejscowości Jezierzyce Kościelne  w woj. wielkopolskim, gospodarujący na obszarze 33 hektarów, specjalizujący się w uprawie kukurydzy, sorga na kiszonkę, mieszanek traw, roślin strączkowych oraz hodowli bydła mlecznego. Produkcja mleka wynosi 9 tysięcy kg mleka rocznie.

    Wyróżnienie 1. Tomasz Obszański z miejscowości Tarnogrod w woj. lubelskim, gospodarujący na obszarze 21 hektarów. Posiada gospodarstwo ekologiczne, specjalizuje się w uprawie zbóż, roślin okopowych, malwy, roślin jagodowych, warzyw, roślin oleistych, owoców.

    Wyróżnienie 2. Agata Konieczna, z miejscowości Krzekotowice w woj. wielkopolskim. Gospodarująca na obszarze 24 hektarów, specjalizująca się w produkcja bydła mlecznego, roczna sprzedaż mleka wynosi 355 tysięcy litrów. Ponadto w gospodarstwie uprawia się zboża, kukurydzę, lucernę  i trawę.