trwa ładowanie strony
wczytywanie strony

Inauguracja prezydencji w Warszawie

  Inauguracja prezydencji w Wawie4 sceny muzyczne i bajeczny pokaz sztucznych ogni - tak stolica przywitała 1 lipca unijną prezydencję.

  Warszawa przygotowała atrakcje dla mieszkańców w każdym wieku i o różnych zainteresowaniach. Najmłodsi brali udział w grach i zabawach związanych z postacią „EUgeniusza”. Miłośnicy muzyki mogli wybierać między muzyką eksperymentalną, klasyczną, europejską i rockową.

  Na rynku Nowego Miasta na warszawskiej Starówce, w czasie koncertu „EUharmonia” wystąpili artyści z niemal każdego zakątka Europy. Pojawiły się zespoły m.in. grupa Hedningarna ze Szwecji i kapela Mahala Rai Banda z Rumunii.

  Kulminacyjnym wydarzeniem inauguracji polskiej prezydencji w Radzie UE był koncert „TU Warszawa” na Placu Defilad. Pomimo niesprzyjającej pogody, wydarzenie zgromadziło tysiące osób.

  Warszawiacy, którzy pojawili się na koncercie otrzymali „maski Romana”. Nawiązujące do obrazu Picassa gadżety rozdawane były w ramach projektu Narodowego Instytutu Audiowizualnego „Uwaga na Kulturę”. Posłużyły do krótkiego happeningu na początku koncertu, kiedy wszyscy uczestnicy jednocześnie założyli artystyczne maski.

  Źródło: www.pl2011.eu