trwa ładowanie strony
wczytywanie strony

Wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Wielkopolskiego

  Henryk DrzewieckiHenryk Drzewiecki

  Wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Wielkopolskiego VII kadencji. Członek Klubu Radnych PO. Wiceprzewodniczący Koła PO powiatu konińskiego od trzech kadencji. Od 01.07.2019 roku Prezes Zarządu Miejskiego Zakładu Gospodarki Odpadami Komunalnymi w Koninie.

  W Sejmiku Województwa Wielkopolskiego VII kadencji zasiada w komisjach: Gospodarki (wiceprzewodniczący), Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, Planowania Przestrzennego i Infrastruktury Technicznej.

  Data urodzenia: 19.01.1962 r.

  Wykształcenie:

  • Wydział Prawa i Komunikacji Społecznej – Wyższa Szkoła Umiejętności Społecznych w Poznaniu
  • EMBA – WSHiU Akademia Nauk Stosowanych/WSHiU University w Poznaniu

   

  Marek SowaMarek Sowa

  Marek Sowa od 2010 roku jest radnym Sejmiku Województwa Wielkopolskiego, należy do Klubu Radnych Prawo i Sprawiedliwość. W VII kadencji pełni funkcję Wiceprzewodniczącego Sejmiku Województwa Wielkopolskiego. Jest członkiem Komisji Planowania Przestrzennego i Infrastruktury Technicznej, Komisji Strategii i Współpracy Międzynarodowej oraz Komisji Kultury.  Ma szerokie doświadczenie w zarządzaniu przedsiębiorstwami, szczególnie w zakresie transportu kolejowego. Był zastępcą dyrektora Zakładu Linii Kolejowych w Lesznie i dyrektora Zakładu Linii Kolejowych w Ostrowie Wielkopolskim. 

  Data urodzenia: 12.07.1952 r.

  Wykształcenie: 

  • Transport Kolejowy – Politechnika Szczecińska
  • Zarządzanie, marketing, turystyka – Uniwersytet Szczeciński 

   

  Agnieszka WiśniewskaAgnieszka Wiśniewska

  Radna Miasta i Gminy Kórnik w VIII kadencji ( 2018 - 2023 ). Była wiceprzewodniczącą Komisji Skarg, Wniosków i Petycji. Członkini Komisji Budżetu i Finansów, Komisji Infrastruktury, Rozwoju i Polityki Przestrzennej oraz Komisji Edukacji, Kultury i Polityki Społecznej. Członkini zespołu ds. zaplanowania ścieżek rowerowych na terenie gminy powołanego przez Burmistrza Miasta i Gminy Kórnik. 

  Aktualnie Radna Sejmiku Wielkopolskiego ( 2018 - 2024) - Wiceprzewodnicząca Sejmiku. W obecnej kadencji zasiada w Komisji Budżetu, Komisji Planowania Przestrzennego i Infrastruktury Technicznej, Komisji Strategii Rozwoju Regionalnego i Współpracy Międzynarodowej. 

  Uczestniczka Szkoły Kobiet Liderek w Polityce ( WDLA ) organizowanej przez National Democratic Institute. 
  Członkini zarządu Stowarzyszenia Polska 2050. Członkini Partii Polska 2050 Szymona Hołowni od 2021 roku , Członkini Zarządu Województwa Wielkopolskiego - skarbnik regionalny. 

  Data urodzenia: 09.07.1983 r.

  Wykształcenie:

  • Filologia angielska  – Wyższa Szkoła Filologiczna we Wrocławiu
  • Ekonomia i organizacja przedsiębiorstw - Liceum Ekonomiczne w Kołobrzegu