trwa ładowanie strony
wczytywanie strony

Wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Wielkopolskiego

  Marek GolaMAREK GOLA

  Urodził się w 1970 roku w Środzie Wielkopolskiej.

  Jest absolwentem studiów doktoranckich z ekonomii na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu. Praca doktorska na Wydziale Gospodarki Międzynarodowej - Katedra Konkurencyjności. Jest również „Dyplomowanym Pracownikiem Bankowym” w ramach Systemu Standardów Kwalifikacyjnych w Bankowości Polskiej - ukończył studia podyplomowe z bankowości na Wyższej Szkole Bankowej.

  Ukończył studia na Wydziale Matematyki i Informatyki na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza. Jeszcze na studiach dziennych w latach 1993-1994 pracował w Technikum Ekonomicznym jako nauczyciel matematyki.

  Następnie, po ukończeniu studiów, przez 4 lata prowadził własną działalność handlową, usługową i reklamową w branży IT i reklamowej.

  Od 1998 roku zarządzał oddziałami i regionami jako dyrektor regionalny czy generalny w bankach i innych instytucjach finansowych na terenie prawie połowy kraju – AIG CREDIT S.A., SYGMA BANK S.A., BZ WBK Faktor sp. z o.o., BNP Paribas Factor sp. z o.o.. Brał udział w tworzeniu i budowaniu Sygma Banku.

  Obecnie prowadzi własną działalność gospodarcza – doradza zarządczo i finansowo przedsiębiorstwom różnych branż.

  Od 2015 roku członek partii Nowoczesna. Jest Sekretarzem Zarządu Wielkopolskiego, członkiem Rady Krajowej i Zarządu Rady Regionu oraz przewodniczącym Koła w Nowoczesnej. W wyborach samorządowych w 2018 roku został wybrany na Radnego Sejmiku Województwa Wielkopolskiego z list Koalicji Obywatelskiej uzyskując trzeci wynik w Wielkopolsce – 31 449 głosów. 23 listopada 2018 roku został powołany na funkcję Wiceprzewodniczącego Sejmiku Województwa Wielkopolskiego.

  Członek Społecznej Rady Programowej „Monitora Wielkopolskiego”.

  W Klubie Radnych Koalicji Obywatelskiej.

  Interesuje się gospodarką, finansami, ekonomią, nowoczesnym zarządzaniem, polityką i sportem.

   

  Agnieszka GrzechowiakAGNIESZKA GRZECHOWIAK

  Urodziła się 8. listopada 1970 roku w Wągrowcu.

  Ukończyła studia magisterskie na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Wydział Nauk Politycznych i Dziennikarstwa, kierunek politologia. Specjalizacja :

  • (licencjat): administracja samorządowa z elementami finansów publicznych;
  • (studia magisterskie) dziennikarstwo.

  Ukończyła studia podyplomowe na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu z zakresu zarządzania bezpieczeństwem i higieną pracy.

  Zatrudniona w I Liceum Ogólnokształcącym w Wągrowcu na stanowisku sekretarza szkoły. Zaangażowana w życie społeczne i działalność na rzecz tegoż liceum. Jest członkiem Stowarzyszenia Absolwentów i Przyjaciół I LO.

  Od 1999 roku jest członkiem Sojuszu Lewicy Demokratycznej. Zasiada w Radzie Wojewódzkiej w Poznaniu oraz Radzie Krajowej SLD w Warszawie.

  W latach 1998 – 2002 była radną Powiatu Wągrowieckiego I kadencji.

  W Sejmiku jest w Klubie Nowa Lewica.

  Interesuje się polityką, historią II Wojny Światowej, historią judaizmu w Polsce oraz żeglarstwem.