trwa ładowanie strony
wczytywanie strony

Ruszył portal programu kulturalnego Prezydencji

  Podczas polskiego Przewodnictwa w kraju i na świecie odbędzie się ponad 1400 wydarzeń kulturalnych. O ich przebiegu można już czerpać wiedzę z uruchomionego w poniedziałek portalu www.culture.pl.

  Program Kulturalny Polskiej Prezydencji 2011 to najszerszy w historii program kulturalny przygotowany z okazji Prezydencji w Radzie Unii Europejskiej. Od czerwca do grudnia 2011 odbędzie się ponad 1400 wydarzeń kulturalnych, w tym projekty specjalne w 9 miastach Polski oraz projekty, które zostaną zaprezentowane publiczności w 10 stolicach świata. Za Program Krajowy odpowiedzialny jest Narodowy Instytut Audiowizualny, za Program Zagraniczny - Instytut Adama Mickiewicza.

  W serwisie culture.pl można znaleźć m.in. informacje o przebiegu tzw. wigilii Prezydencji w Krasnogrudzie, inauguracji w Warszawie, a także imprezach kulturalnych w: Sopocie (Otwarty Kurort Kultury), Wrocławiu (Europejskiej Kongres Kultury), Katowicach (TAKK!, OFF Festival), Białymstoku (Podróż na Wschód), Krakowie (IETM, Reminescencje Teatralne), Poznaniu (Old music - New music, Poznań Baroque) oraz Lublinie (Mindware, Konfrontacje Teatralne).

  Strona poświęca także sporo miejsca tzw. 6 filarom programu zagranicznego Prezydencji, na które składają się: I, CULTURE, Planeta Lem, Karol Szymanowski, Czesław Miłosz, Przewodnik do Polaków oraz I, CULTURE Orchestra.
  Będą one realizowane w 10 stolicach świata: Berlinie, Brukseli, Kijowie, Londynie, Madrycie, Mińsku, Moskwie, Paryżu, Pekinie oraz Tokio.

  W serwisie znajdują się aktualne informacje o Krajowym i Zagranicznym Programie Kulturalnym Prezydencji, a także atrakcyjne materiały multimedialne. Już wkrótce dostępna będzie również wersja strony na I Pad i I Phone przygotowywane w polskiej i angielskiej wersji językowej.

  Zachęcamy do odwiedzenia www.culture.pl

  Źródło: www.prezydencjaue.gov.pl