Debata „Współpraca zagraniczna samorządów: wielkopolska specjalność?”


Wielkopolska Sieć Współpracy Zagranicznej Wydarzenie będzie transmitowane on-line na www.wnpid.amu.edu.pl/pl

Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego oraz Wydział Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM w Poznaniu zapraszają na debatę „Współpraca zagraniczna samorządów: wielkopolska specjalność?", która odbędzie się 19 listopada br. w godzinach od 11:00 do 13:00 (Wydział Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM, ul. Umultowska 89A, 61-614 Poznań, aula WNPiD).

Zgłoszenia do udziału w debacie na formularzu rejestracyjnym przyjmowane będą drogą elektroniczną na adres: wswz@umww.pl lub faksem: 61 6266 651 do 17 listopada br.

Debata podsumuje projekt „Wielkopolska Sieć Współpracy Zagranicznej (WSWZ)" realizowany w 2015 roku przez Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego dzięki wsparciu dotacyjnemu Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP. Podczas spotkania zaprezentowany zostanie raport Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych (PISM) „Dyplomacja samorządowa – przykład Wielkopolski" przygotowany na bazie wyników elektronicznego badania wielkopolskich jednostek samorządu terytorialnego pod kątem prowadzonej współpracy międzynarodowej. W dyskusji moderowanej przez prof. UAM dr hab. Roberta Kmieciaka, Kierownika Zakładu Badań Władzy Lokalnej i Samorządu Wydziału Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM wezmą udział Agata Czyrsznic-Dobrowolska, Naczelnik w Departamencie Dyplomacji Publicznej i Kulturalnej w Ministerstwie Spraw Zagranicznych RP, Marek Woźniak, Marszałek Województwa Wielkopolskiego, Robert Marcinkowski, Starosta Gostyński, Iwona Matuszczak-Szulc, Dyrektor Wydziału Rozwoju Miasta Urzędu Miasta Poznania oraz Adriana Skorupska, autorka raportu.

Celem projektu było stworzenie narzędzi ułatwiających wielkopolskim jednostkom samorządu terytorialnego prowadzenie aktywnej i spójnej współpracy zagranicznej. Główni adresaci projektu – wielkopolscy pracownicy samorządowi odpowiadający za prowadzenie współpracy zagranicznej – licznie uczestniczyli w spotkaniach informacyjnych, które od maja do października odbywały się w pięciu subregionach Wielkopolski. Podczas spotkań przybliżone zostały możliwości zewnętrznego finansowania współpracy zagranicznej jednostek samorządu terytorialnego oraz „Priorytety polskiej polityki zagranicznej na lata 2012 – 2016", a także „Priorytety współpracy zagranicznej Województwa Wielkopolskiego". Ponadto w ramach projektu stworzone zostały narzędzia ułatwiające wielkopolskim samorządowcom nawiązywanie kontaktów i pozyskiwanie interesujących informacji: profil na Facebooku (https://www.facebook.com/wielkopolskasiec) oraz podstrona internetowa WSWZ (www.umww.pl/wielkopolska-siec-wspolpracy-zagranicznej-wswz).

 

logotypMSZProjekt jest współfinansowany ze środków Ministerstwa Spraw Zagranicznych w ramach konkursu „Wymiar samorządowy i obywatelski polskiej polityki zagranicznej 2015"

Szanowni Państwo!

 

Zapraszamy serdecznie pracowników samorządowych (urzędów gminnych i powiatowych znajdujących się na terenie powiatów: poznańskiego, obornickiego, szamotulskiego, średzkiego oraz śremskiego) zajmujących się na co dzień współpracą zagraniczną do udziału w bezpłatnym spotkaniu informacyjnym organizowanym przez Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego w ramach projektu „Wielkopolska Sieć Współpracy Zagranicznej (WSWZ)”.

 

Spotkanie odbędzie się 8 maja 2015 roku w godzinach od 9:30 do 13:30 (sala sesyjna, budynek Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego, al. Niepodległości 18, 61 – 713 Poznań).

 

Do niniejszego zaproszenia dołączamy list intencyjny kierowany do Państwa przez Pana Marka Woźniaka Marszałka Województwa Wielkopolskiego.

 

Zgłoszenia do udziału w spotkaniu przyjmowane będą drogą elektroniczną do dnia 6 maja do godziny 16:00 na adres: wswz@umww.pl

(poniżej znajdą Państwo formularz zgłoszeniowy z prośbą o wypełnienie, podpisanie i przesłanie skanu).

 

Liczba miejsc udziału w spotkaniu jest ograniczona. O zakwalifikowaniu do udziału decydować będzie kolejność nadsyłania zgłoszeń.

 

Pracownicy samorządowi pozostałych subregionów Województwa Wielkopolskiego zostaną zaproszeni na kolejne spotkania informacyjne odbywające się w: Kaliszu (9 czerwca br.), Koninie (24 czerwca br.), Lesznie (9 września) oraz Pile (7 października).

 

Serdecznie zapraszamy!

 

 

Biuro Współpracy Międzynarodowej

Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego

Tel. 61 6 266 653

 

 

 

logotypMSZ_A_kolor.jpg

 

Projekt jest współfinansowany ze środków Ministerstwa Spraw Zagranicznych w ramach konkursu „Wymiar samorządowy i obywatelski polskiej polityki zagranicznej 2015”

 

 

 

 

 

 


pdf    drukuj    drukuj