trwa ładowanie strony
wczytywanie strony

Wielkopolski Lekarz z Sercem

  Logo konkursu IV Edycja Konkursu Wielkopolski Lekarz z Sercem im. dr. Kazimierza Hołogi jest wspólnym projektem Samorządu Województwa Wielkopolskiego i Wielkopolskiej Izby Lekarskiej.

  Celem Konkursu o tytuł   Wielkopolski Lekarz z Sercem im. Kazimierza Hołogi jest uhonorowanie lekarza związanego z Wielkopolską, który:

  • swoją pracą zawodową, angażuje się w działania na rzecz osób chorych, o charakterze charytatywnym, prospołecznym, zarówno w kraju jak i zagranicą,
  • cieszy  się autorytetem w środowisku lekarskim i lokalnym,
  • swoją postawą i pracą mobilizuje innych do działania.

  Patronem konkursu jest Kazimierz Hołoga, wywodzący się z Wielkopolski niezwykły lekarz, społecznik i filantrop, Dyrektor Szpitala Powiatowego w Nowym Tomyślu, który w II połowie XX wieku w praktyce realizował ideały lekarza bez reszty oddanego pacjentom.

  Nabór kandydatów do IV edycji Konkursu potrwa do 15 lutego 2024 roku.

  Wzór karty zgłoszeniowej można pobrać ze strony www.umww.pl z zakładki Departament Zdrowia/Wielkopolski Lekarz z Sercem.

  Formularze zgłoszeniowe należy złożyć:

  • w formie papierowej, w kopercie z dopiskiem „Wielkopolski Lekarz z Sercem” – osobiście lub za pośrednictwem poczty bądź kuriera w godzinach pracy Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu przy al. Niepodległości 34  (Punkt Kancelaryjny na parterze),
  • w formie elektronicznej poprzez skrytkę ePUAP:/umarszwlkp/SkrytkaESP.