Setki laptopów i tysiące tabletów dla szkół z programu Cyfrowa Szkoła Wielkopolsk@2020


Uczniowie i nauczyciele uczestniczący w samorządowym projekcie „Cyfrowa Szkoła Wielkopolsk@ 2020" otrzymali laptopy i tablety. Właśnie do ich szkół dotarł transport z 384 laptopami i 8 975 tabletami, które pomogą im podczas zajęć wzbogacać kompetencje cyfrowe.

Sprzęt jest tym bardziej cenny teraz - w okresie pandemii – ponieważ trafi do uczniów, którzy mają utrudniony dostęp do sprzętu komputerowego w domach. Dzięki nim mogą bez problemu brać udział w zajęciach i uczyć się zdalnie.

Już ponad połowa szkół została wyposażona w nowoczesny sprzęt pozwalający na przeprowadzanie nauki zdalnej. W tej chwili mocno pracujemy nad drugim etapem dotyczącym wyposażenia kolejnych ponad 300 placówek w tablety i laptopy, które w obecnej sytuacji będą służyły potrzebującym uczniom w nauce zdalnej - mówi Marzena Wodzińska, Członkini Zarządu Województwa Wielkopolskiego.
W najbliższym czasie planowany jest zakup sprzętu IT dla szkół, które przystąpiły do kolejnych edycji projektu. W ciągu kilku najbliższcyh miesięcy trafią do nich 333 laptopy i 8 325 tabletów.

Dzięki szkoleniom z zastosowania nowoczesnych technologii w procesie nauczania, realizowanym w ramach projektu "Cyfrowa Szkoła Wielkopolsk@ 2020" oraz udostępnionym narzędziom umożliwiającym zdalną naukę (oprogramowanie do wideokonferencji TrueConf i platforma edukacyjna cyfrowalekcja.pl) nauczyciele w Wielkopolsce poradzili sobie z trudną sytuacją, wywołana epidemią i realizują z powodzeniem materiał przewidziany na ten rok szkolny w trybie online.

 

 


Galeria zdjęć:

  • Setki laptopów i tysiące tabletów dla szkół z programu Cyfrowa Szkoła Wielkopolsk@2020
  • Setki laptopów i tysiące tabletów dla szkół z programu Cyfrowa Szkoła Wielkopolsk@2020
pdf    drukuj    drukuj