Mieszkam-TU.eu - mądre pomysły na mądre miasto - edycja 2017


Do 28 lutego 2017 r. można przesyłać zgłoszenia udziału w III edycji konkursu dla samorządów i mieszkańców miast „Mieszkam-TU.eu - mądre pomysły na mądre miasto – edycja 2017”. Jego celem jest promocja najciekawszych pomysłów zgłaszanych lub realizowanych w 2016 r. w ramach budżetów obywatelskich. W zmaganiach mogą uczestniczyć autorzy pomysłów, jak i gminy, na terenie których zostały one zrealizowane.

W tegorocznej edycji nagrody będą przyznawane w dwóch kategoriach: społecznej (pomysły zgłoszone w 2016 r.) i samorządowej (projekty zrealizowane w 2016 r.). Oceniać pomysły będą internauci oraz profesjonalne grono ekspertów. Promowane będą inicjatywy o dużej efektywności działań, pozytywnym wpływie na środowisko i możliwe do powielenia w innych miastach. Ogłoszenie wyników nastąpi w maju 2017 r. podczas IX Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach z udziałem członków jury oraz zwycięzców. Nagrodami w konkursie będą statuetki, promocja pomysłów na poziomie ogólnopolskim, a także sprzęt elektroniczny.

Konkurs jest organizowany przez Fundację Napraw Sobie Miasto. Partnerem jest Portal Samorządowy oraz organizatorzy Europejskiego Kongresu Gospodarczego.

Dodatkowe informacje o konkursie są dostępne na stronie mieszkam-tu.eu.

pdf    drukuj    drukuj