Marka Wielkopolski


MARKA WIELKOPOLSKI – GREATER THING FROM GREATER POLAND – WIELKARZECZ Z WIELKOPOLSKI

 

marka wielkopolska logoMiasta i regiony konkurują dziś między sobą zabiegając o inwestorów, turystów, nowoczesne technologie, wyjątkowe wydarzenia, o mieszkańców. Nawet najlepiej przygotowane oferty, najlepiej wydane foldery czy filmy reklamowe wpuszczone do sieci już nie wystarczą. Aby miejsce, konkretne miasto czy region były identyfikowane, rozpoznawalne, przyciągały do siebie muszą mieć swoją markę. Samorząd Województwa Wielkopolskiego podjął wyzwanie wypracowania, przy wsparciu i pomocy mieszkańców Wielkopolski, takiego wizerunku, który pozytywnie wyróżni go na tle innych regionów.

Budowa Marki Wielkopolski jest sposobem na identyfikację i promocję produktów, usług i wydarzeń, które budują nowoczesny obraz Wielkopolski, jako miejsca wiedzy, innowacyjności i kreacji. Chcemy pokazać Wielkopolskę jako nowoczesne i kreatywne miejsce, w którym warto mieszkać, pracować, a także inwestować. Pragniemy, by wśród Wielkopolan wzrosła świadomość znaczenia nie tylko tradycji, ale także możliwości gospodarczych regionu, wynikających z wyzwań gospodarki opartej na wiedzy.

Prężnie działające firmy, ich produkty oraz niezwykłe inicjatywy Samorząd Województwa będzie nagradzał Certyfikatem Greater Thing from Greater Poland – Wielkarzecz z Wielkopolski za jakość, doskonałość i wkład w rozwój Innowacyjnej Wielkopolski. Rozpoznawalność Marki Wielkopolski na świecie ma ułatwiać funkcjonowanie zarówno naszym przedsiębiorcom, jak i artystom czy naukowcom.

Certyfikat Marki Wielkopolski – Greater Thing from Greater Poland – Wielkarzecz z Wielkopolski wypełnia zapisy strategicznych dokumentów określających wizję i kierunki rozwoju Wielkopolski.

 

 

Ambasadorzy Marki Wielkopolski

Honorowy tytuł Ambasadora Marki Wielkopolski, przyznawany dla najwybitniejszych Wielkopolan w uznaniu i podziękowaniu za ich wpływ na rozpoznawalność „Marki Wielkopolski", zarówno na arenie krajowej jak i międzynarodowej otrzymali:

 2014

ANDRZEJ BYRT dr Andrzej Byrt – Ambasador RP w Republice Francji
W karierze zawodowej zajmował stanowiska dyplomatyczne i ministerialne: radcy handlowego Ambasady Polskiej w Brukseli, wiceministra współpracy gospodarczej z zagranicą, ambasadora nadzwyczajnego i pełnomocnego RP, wiceministra spraw zagranicznych oraz ponownie ambasadora nadzwyczajnego i pełnomocnego RP w Niemieckiej Republice Federalnej. W latach 2009-2014 był Prezesem MTP. Bardzo skutecznie zaangażował się w promocję Poznania i Wielkopolski, jako wiodącego regionu gospodarczego naszego kraju.
fot. Ministerstwo Spraw Zagranicznych
prof. Jacek Łuczak prof. dr hab. med. Jacek Łuczak – prof. nauk medycznych, nauczyciel akademicki, współzałożyciel Hospicjum Palium.
Pionierska działalność Pana Profesora zaowocowała utworzeniem w Poznaniu pierwszego
w Polsce Oddziału Opieki Paliatywnej oraz powołaniem Kliniki Opieki Paliatywnej. Poznański model opieki paliatywnej i hospicyjnej posłużył przy organizowaniu następnych tego typu zespołów w Polsce. Kolejną inicjatywą było powołanie Polskiego Towarzystwa Opieki Paliatywnej i utworzenie grupy doradczej – Krajowej Rady Opieki Paliatywnej i Hospicyjnej. Inicjatywy i działania Profesora miały i mają istotny wpływ na rozwój opieki paliatywnej i hospicyjnej w całej Polsce.
prof. Bogdan Marciniec prof. dr hab. Bogdan Marciniec – wybitny polski naukowiec, chemik
Pracownik naukowy, a potem Rektor Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Należy do ścisłej czołówki współczesnych chemików polskich i światowej rangi specjalistów z zakresu chemii krzemu i katalizy metaloorganicznej. Propagator łączenia nauki z biznesem, doskonale wpisującej się w etos pracy i przedsiębiorczości wyznawany w Wielkopolsce. Twórca pierwszego w Polsce, Poznańskiego Parku Naukowo-Technologicznego Fundacji UAM.
fot. Maciej Męczyński -Życie Uniwersyteckie

2013

profesor Maria Siemionow Prof. Maria Siemionow
Wybitny polski chirurg i transplantolog, pracująca w USA. W roku 1974 ukończyła studia medyczne w Akademii Medycznej w Poznaniu. W grudniu 2008 dokonała czwartej na świecie i pierwszej w USA udanej operacji przeszczepienia twarzy.
Jan A P Kaczmarek Jan A. P. Kaczmarek
Jeden z najbardziej cenionych kompozytorów muzyki filmowej. Laureata Oscara za muzykę do filmu „Marzyciel". Twórca i dyrektor Międzynarodowego Festiwalu Filmu i Muzyki „Transatlantyk", założyciel Instytutu Rozbitek w Poznaniu, zajmującego się organizowaniem życia kulturalnego w Wielkopolsce.
fot. Szymon Kaczmarek
Solange Olszewska Solange Olszewska
Jedna z najlepszych menedżerek w Polsce oraz jedna ze 100 najbardziej wpływowych kobiet świata biznesu. Wyróżnia się spośród innych swoją aktywnością, zaangażowaniem, społecznikowską pasją i nieskazitelną postawą obywatelską .Tworzy rzeczy wyjątkowe i niepowtarzalne, bez względu na czas i okoliczności, w jakich przyszło jej działać.

 Laureaci Certyfikatu Marki Wielkopolski

 

Laureatami II edycji „Marki Wielkopolski" w roku 2014 zostali:

autostrada wielkopolska logo Autostrada Wielkopolska II S.A. za oddanie do użytku koncesyjnej autostrady A2 Świecko-Nowy Tomyśl. Oddany w 2011 roku do użytku odcinek autostrady A2 jest jednym z najbardziej strategicznych fragmentów planu budowy autostrad w Polsce. Poprzez bezpośrednie połączenie z siecią niemieckich autostrad, stał się kluczowym szlakiem komunikacyjnym między Polską i Europą Zachodnią.
Transatlantyk gala zamknięcia Fundacja Transatlantyk za wydarzenie Transatlantyk Festival, będący artystyczną platformą, która poprzez muzykę i film chce budować silniejsze związki między społeczeństwem, sztuką i środowiskiem, a także inspirować dyskusje na aktualne tematy społeczne.
fot. materiał Organizatora – Transatlantyk Festival
program profilaktyki nowotworow glowy i szyi Wielkopolskie Centrum Onkologii im. Marii Skłodowskiej-Curie za inicjatywę „Program Profilaktyki Nowotworów Głowy i Szyi" opracowaną przy współpracy z Polską Grupą Badań Nowotworów Głowy i Szyi. Pierwsze i jedyne tego typu przedsięwzięcie w Polsce, które pozwoli zwiększyć liczbę przypadków nowotworów wykrywanych we wczesnych stadiach zaawansowania. Przyczyni się również do rozwoju zaawansowanych technik leczenia oszczędzającego, pozwalającego choremu wrócić do pełnej aktywności zawodowej i społecznej. Bardzo istotny kierunek stanowią również badania infekcji wirusem HPV.

Laureatami Marki Wielkopolski zostali również zwycięzcy VII edycji Konkursu „i-Wielkopolska – Innowacyjni dla Wielkopolski 2013": 

Omni3d Omni 3D Sp. z o. o. za projekt „Opracowanie i wdrożenie na rynek nowego modułu drukarki przestrzennej, charakteryzującej się znaczącym udoskonaleniem względem stosowanych rozwiązań".
spomasz logo Fabryka Maszyn Spożywczych Spomasz Pleszew S. A. za projekt „Nowa generacja urządzeń do schładzania mas cukierniczych". Projekt powstał we współpracy z Przemysłowym Instytutem Maszyn Rolniczych w Poznaniu oraz Politechniką Poznańską.

 

Laureatami I edycji „Marki Wielkopolski" w roku 2013 zostali:

centrum konferencyjno kongresowe Międzynarodowe Targi Poznańskie Sp. z o.o. za inicjatywę centrum konferencyjno – kongresowe „Poznań Congress Center". Doceniona została bogata infrastruktura, zróżnicowane architektonicznie pawilony wyposażone w innowacyjne rozwiązania technologicznie oraz najnowocześniejsza sala widowiskowo – koncertowa w kraju. Przyczynia się to do budowy pozytywnego wizerunku Wielkopolski na mapie turystyki biznesowej w Polsce.
Concordia Design Poznan Pro Design Sp. z o.o. za inicjatywę „Concordia Design" - stworzenie wyjątkowego miejsca kreacji i innowacji. Realizowane przez Concordia Design działania, w szczególności w obszarze design management oraz kreatywnych warsztatów dla dzieci wzmacniają dynamiczny rozwój Wielkopolski, stanowiąc przykład miejsca unikalnego w skali całego kraju.
Bieg Maratoński Poznań Maraton Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji za wydarzenie Bieg Maratoński „Poznań Maraton" - to nie tylko największe w Europie Środkowo - Wschodniej wydarzenie promujące aktywność sportową. Inicjatywa buduje również Społeczeństwo Solidarne poprzez towarzyszące liczne akcje charytatywne.

Tytuł otrzymali także Laureaci VI edycji Konkursu „i-Wielkopolska Innowacyjni dla Wielkopolski" z roku 2012:

Pratt and Whitney Logo Pratt & Whitney Kalisz za projekt „Hartowanie- zrób to lepiej". Spółka Pratt & Whitney Kalisz to firma produkująca części do silników lotniczych, przy produkcji których zatrudnia aktualnie ok. 1400 pracowników. Celem nadrzędnym przedsięwzięcia zgłoszonego do Konkursu było zastosowanie innowacyjnej technologii hartowania kół zębatych przekładni lotniczych. W procesie wytwarzania kół zębatych powszechnie znanym i wykorzystywanym procesem jest obróbka cieplna w postaci nawęglania- hartowania.
opennexus logo Open Nexus Sp. z o.o. za projekt „Innowacyjne zmiany platformy ON – większe oszczędności dla klientów". Zadaniem Open Nexus jest optymalizacja kosztów i czasu zakupów w firmach. Open Nexus oferuje swoim klientom narzędzie wspierające handel elektroniczny w postaci platformy zakupowej Business to Business (B2B) oraz doradztwo.
pdf    drukuj    drukuj