trwa ładowanie strony
wczytywanie strony

Konkurs o Nagrodę Marszałka Województwa Wielkopolskiego i-Wielkopolska - Innowacyjni dla Wielkopolski” w latach 2007-2019

    Nagroda „i - Wielkopolska - Innowacyjni dla Wielkopolski" przyznawana przez Marszałka Województwa Wielkopolskiego w kategoriach „Innowacyjna Inwencja" oraz „Mikro Przyszłości" realizowana była w latach 2007-2014 i stanowiła formę wyróżnienia szczególnie wartościowych inicjatyw innowacyjnych. Celem Konkursu było wzmocnienie konkurencyjności wielkopolskiej gospodarki poprzez wsparcie rozwoju innowacyjnych przedsiębiorców. Zwycięzcy poprzednich edycji Konkursu, to liderzy współpracy między nauką a biznesem, jednego z priorytetowych kierunków polityki gospodarczej.

    Dotychczasowi Laureaci Konkursu:

     

    - I edycja:
    „Innowacyjna Inwencja": Solaris Bus & Coach S. A. wraz z Politechniką Poznańską
    „Mikro Przyszłości": Centrum Badań DNA Sp. Sp. z o. o.

     

    - II edycja:
    „Innowacyjna Inwencja": Firma Produkcyjno – Handlowa PAULA wraz z Katedrą Biotechnologii i Mikrobiologii Uniwersytetu Przyrodniczego
    „Mikro Przyszłości": VET – LAB Brudzew

     

    - III edycja:
    „Innowacyjna Inwencja": Firma Vox Industrie SA wraz z dr. Dawidem Wienerem
    „Mikro Przyszłości": Firma Itiner

     

    - IV edycja:
    „Innowacyjna Inwencja": firma Solaris Bus & Coach S.A. wraz z Instytutem Silników Spalinowych i Transportu Politechniki Poznańskiej
    „Mikro Przyszłości": Internetowykantor.pl sp. jawna

     

    - V edycja:
    „Innowacyjna Inwencja": Katedra Biochemii i Biotechnologii Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu
    „Mikro Przyszłości": BookLikes Sp.z o.o.

     

    - VI edycja:
    „Innowacyjna Inwencja": Pratt & Whitney Kalisz i Dział Metalurga Pratt&Whitney Kalisz
    „Mikro Przyszłości": Open Nexus Sp. z o. o

     

    - VII edycja:
    „Innowacyjna Inwencja": Fabryka Maszyn Spożywczych „SPOMASZ" Pleszew S. A. wraz z Przemysłowym Instytutem Maszyn Rolniczych w Poznaniu
    „Mikro Przyszłości": Omni 3D Sp. z o. o.

     

    - VIII edycja:
    „Innowacyjna Inwencja": Wielkopolskie Centrum Onkologii im. M. Skłodowskiej Curie wraz z Polską Grupą Badań Nowotworów Glowy i Szyi
    „Mikro Przyszłości": Airoptic Sp. z o. o.

     

    - IX edycja
    Kategoria „Biosurowce i żywność dla świadomych konsumentów”:

    • HerbsLand Sp. z o. za „Fresher. Produkt naturalny”;

    Kategoria „Wnętrza przyszłości”:

    • ALVO Sp. z o.o. Sp.k. za produkt „Myjnia chirurgiczna ALVO PREMIUM”;

    Kategoria „Przemysł jutra”:

    • Fabryka Maszyn Spożywczych „SPOMASZ” Pleszew S.A. za produkt „Urządzenie do sterylizacji produktów spożywczych z kaskadowym systemem schładzania  oraz zintegrowany układ do wykorzystania ciepła poprocesowego”;

    Kategoria „Wyspecjalizowane procesy logistyczne”:

    • e-N-TANK NIEMIAŁKOWSKI Sp.j. za produkt „Pojemniko-zbiornik IC-BOX”;

    Kategoria „Rozwój oparty na ICT”:

    • Zylia Sp. z o.o. za produkt „Zylia ZM-1 Mobilne studio nagrań”;

    Kategoria „Nowoczesne technologie medyczne”:

    Centra Genetyki Medycznej GENESIS za badania prenatalne oparte na technice porównawczej hybrydyzacji genomowej mikromacierzy .

     

    - X edycja
    Kategoria „Biosurowce i żywność dla świadomych konsumentów”:

    • Bars Halina Kalemba za produkt „Synbiotyk w czekoladzie BIFICO”;

    Kategoria „Wnętrza przyszłości”:

    • 3THERMO sp. z o.o.) za produkt „Hybrydowe grzejniki podtynkowe”;

    Kategoria „Przemysł jutra”:

    • P.P.H. Wobit E.K.J. Ober s.c. za produkt „Robot mobilny MOBOT AGV CubeRunner”

    Kategoria „Rozwój oparty na ICT”:

    • RAPID SOLUTIONS sp. z o.o. za produkt „Blinkee / sieć skuterów elektrycznych”;

    Kategoria „Nowoczesne technologie medyczne”:

    • Indywidualna Praktyka Lekarska Robert Wasilewicz Specjalista Chorób Oczu za innowacyjną diagnostykę i terapię neuropatii jaskrowej oraz zwyrodnienia plamki związanego z wiekiem.

     

    - XI edycja
    Kategoria „Inteligentne Specjalizacje dla Wielkopolski”:

    • Solar Networks Sp. z o.o. za produkt „Mobile Solar Container”;
    • Fabryka Maszyn Spożywczych SPOMASZ Pleszew S.A. za produkt „Uniwersalny aparat próżniowy z funkcją odzysku aromatu”;,
    • Zylia Sp. z o. za produkt ZYLIA ZM-1

    Kategoria „H₂ Wielkopolska”:

    • HHO-POWER inż. Damian Michalak za produkt „Instalacja wodorowa do silników spalinowych diesla”

     

    XII edycja
    Kategoria „Inteligentne Specjalizacje dla Wielkopolski”:

    • Agencja Reklamowa Grafiti Sp. z o.o. za produkt „Medical Design – projekty na rzecz zmiany wizerunku służby zdrowia”;
    • Fibar Group S.A. za produkt „System do zarządzania inteligentnym domem”;
    • Małkowski-Martech S.A. za produkt „Przeciwpożarową bramę kurtynową elastyczną Marc-Ok”.

    Kategoria „H₂ Wielkopolska”:

    • Solaris Bus & Coach S.A.  za produkt „Solaris Urbino 12 Hydrogen – zeroemisyjny autobus miejski z napędem elektrycznym zasilanym z wodorowego ogniwa paliwowego”.