Port Lotniczy Poznań - Ławica


Port Lotniczy Poznań – Ławica jest Spółką z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Poznaniu, powołaną na mocy prawa handlowego w dniu 11 lipca 1997 roku (Krajowy Rejestr Sądowy nr 0000003431). Kapitał zakładowy Spółki na dzień 31.12.2016 r. wynosił: 290 385 000 zł.

Udziałowcami Spółki są : Przedsiębiorstwo Państwowe Porty Lotnicze (39%), Miasto Poznań (37 %) oraz Województwo Wielkopolskie (24%).

Skład Rady Nadzorczej : Adam Żołnowski – Przewodniczący, wyznaczony przez PP Porty Lotnicze ,Jerzy Stępień – Wiceprzewodniczący, wyznaczony przez Miasto Poznań Katarzyna Jacuniak - wyznaczona przez PP Porty Lotnicze, Katarzyna Ronikier-Dolańska - członek, wyznaczony przez PP Porty Lotnicze, Wojciech Kroskowski- wyznaczony przez PP Porty Lotnicze, Grzegorz Proniewicz- wyznaczony przez Zarząd Województwa Wielkopolskiego, Andrzej Skałecki – wyznaczony przez Zarząd Województwa Wielkopolskiego.

Skład Zarządu Spółki: Mariusz Wiatrowski - Prezes Zarządu, Grzegorz Bykowski - Wiceprezes Zarządu.

W 2016 r. z usług Portu Lotniczego im. Henryka Wieniawskiego w Poznaniu skorzystało 1, 7 mln pasażerów. Z poznańskiego lotnisk można polecieć w ruchu regularnym bezpośrednio do ponad 20 portów lotniczych w Europie. Oferta czarterowa z Poznania obejmuje ponad 30 lotnisk, głównie w Europie, ale także w Afryce i Azji.

W latach 2007-2016 Spółka zrealizowała inwestycje związane z rozbudową i modernizacją infrastruktury Portu w zakresie pola ruchu naziemnego, bezpieczeństwa, terminala i jego otoczenia, ochrony środowiska oraz zakupu specjalistycznego sprzętu do utrzymania lotniska. Inwestycje zostały dofinansowane ze środków Unii Europejskiej pozyskanych w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko, Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego oraz ze środków własnych, w tym z emisji obligacji i dokapitalizowania przez Udziałowców.

pdf    drukuj    drukuj