Konkursy o tytuł Wielkopolska Szkoła Roku oraz Wielkopolski Nauczyciel Roku


Na zaproszenie Pana Marka Woźniaka, Marszałka Województwa Wielkopolskiego oraz Pani Marzeny Wodzińskiej, Członka Zarządu Województwa Wielkopolskiego w dniu 27 września o godzinie 12.00 w Teatrze Wielkim im. Stanisław Moniuszki w Poznaniu odbyła się uroczysta Gala podsumowująca konkursy o tytuł Wielkopolska Szkoła Roku oraz Wielkopolski Nauczyciel Roku.

Tegoroczna druga edycja Konkursów cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. Złożono 225 wniosków, z tego 123 wnioski o tytuł Wielkopolska Szkoła Roku oraz 102 wnioski o tytuł Wielkopolski Nauczyciel Roku. Nagrodzono 21 nauczycieli oraz 26 szkół.

Podczas uroczystości zostali uhonorowani nauczyciele oraz szkoły, które wyróżniają się innowacyjnością, wysoką jakością nauczania, współpracą ze środowiskiem lokalnym jak również kształtowaniem wśród uczniów postaw patriotycznych i obywatelskich.

Zwycięzcy, laureaci oraz wyróżnieni w Konkursach otrzymali nagrody finansowe, dyplomy oraz pamiątkowe statuetki, które zostały wykonane przez artystę plastyka, według pomysłu Pani Marzeny Wodzińskiej Członka Zarządu Województwa Wielkopolskiego. Statuetki przedstawiają spracowaną dłoń nauczyciela, owiniętą laurem zwycięstwa, trzymającą diament – symbol ucznia, którego nauczyciel podczas wieloletniej edukacji „szlifuje”, wprowadzając na drogę dorosłego życia jako brylant.

Wyniki Konkursu o tytuł „Wielkopolski Nauczyciel Roku”

Zwycięzca Konkursu – Pani Aleksandra Schoen-Kamińska z Zespołu Szkół Nr 3 im. Lotników Polskich w Pile otrzymała tytuł Wielkopolski Nauczyciel Roku, pamiątkową statuetkę, dyplom oraz nagrodę finansową w wysokości 10 tys. zł.

Laureaci Konkursu otrzymali pamiątkowe statuetki, dyplomy oraz nagrody finansowe w wysokości 5.000 zł:

  • Monika Jąkalska z Zespołu Szkół w Żychlinie, Szkoła Podstawowa i Gimnazjum im. Jana Pawła II
  • Henryka Iglewska – Mocek z III Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Kaliszu
  • Wiesław Zdziabek z XV Liceum Ogólnokształcącego im. prof. Wiktora Degi w Poznaniu
  • Lucyna Stolcman ze Szkoły Podstawowej im. Arkadego Fiedlera w Połajewie

Wyróżnieni w Konkursie nauczyciele otrzymali pamiątkowe statuetki, dyplomy oraz nagrody finansowe w wysokości 1.500 zł:

  • Beata Marciniak z Zespołu Szkół Mechanicznych im. Komisji Edukacji Narodowej w Poznaniu
  • Żaneta Marszałek-Trzebińska z Gimnazjum im. Noblistów Polskich w Koźminku
  • Agata Pawlaczyk-Wieczorek z Gimnazjum im. Polskich Noblistów w Nowych Skalmierzycach
  • Jakub Niewiński z Gimnazjum nr 1 im. Hipolita Cegielskiego w Murowanej Goślinie
  • Teresa Kubiś z Gimnazjum im. Ziemi Nadnoteckiej w Drawsku
  • Katarzyna Agnieszka Włodkowska z Zespołu Szkół im. Stanisława Staszica w Pile
  • Marek Tomicki z Zespołu Szkół w Bogusławicach
  • ks. Krystian Gramza z Zespołu Szkół Mechanicznych im. Komisji Edukacji Narodowej w Poznaniu
  • Piotr Bińkowski z Gimnazjum nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Turku
  • Janusz Kujawa z Zespołu Szkół w Przykonie
  • Grzegorz Paweł Lorek z I Liceum Ogólnokształcącego im. Rodu Leszczyńskich w Lesznie
  • Anna Hordecka z Zespołu Szkół Specjalnych im. Marii Konopnickiej w Kościanie
  • Maria Gawron z Zespołu Szkół Specjalnych nr 101 w Poznaniu
  • Agnieszka Jankowiak-Maik z III Liceum Ogólnokształcącego im. św. Jana Kantego w Poznaniu
  • Anna Szkopek z I Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej – Curie w Ostrzeszowie
  • Elżbieta Grzemska z Przedszkola nr 1 "Bajka" w Pleszewie

Wyniki Konkursu o tytuł „Wielkopolska Szkoła Roku”

Zwycięzca Konkursu - Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Grodzisku Wielkopolskim otrzymał tytuł Wielkopolska Szkoła Roku, pamiątkową statuetkę, dyplom oraz nagrodę finansową w wysokości 20 tys. zł.

Laureaci Konkursu otrzymali pamiątkowe statuetki, dyplomy oraz nagrody finansowe w wysokości 10.000 zł.

  • II Liceum Ogólnokształcące im. Gen. Zamoyskiej i Heleny Modrzejewskiej w Zespole Szkół Ogólnokształcących Nr 12 w Poznaniu
  • Zespół Szkół w Przykonie
  • Zespół Szkół Ekonomicznych w Kaliszu
  • Zespół Szkół w Mosinie

Wyróżnione w Konkursie szkoły otrzymały pamiątkowe statuetki, dyplomy oraz nagrody finansowe w wysokości 3.000 zł.

  • Szkoła Podstawowa nr 2 im. Marii Konopnickiej w Szamotułach
  • Szkoła Podstawowa nr 3 im. Świętego Wojciecha w Gnieźnie
  • Zespół Szkół Publicznych w Kowalewie
  • Zespół Szkolno-Przedszkolny w Przyprostyni
  • Zespół Szkół Zawodowych im. Powstańców Wielkopolskich w Gostyniu
  • Zespół Szkół nr 2 w Lesznie
  • Szkoła Podstawowa im. Powstańców Wielkopolskich w Wyrzysku
  • Liceum Ogólnokształcące im. Władysława Jagiełły w Odolanowie
  • Zespół Szkół Publicznych w Rozdrażewie
  • Szkoła Podstawowa im. Powstańców Wielkopolskich w Strzałkowie
  • Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. K. F. Libelta w Krotoszynie
  • Szkoła Podstawowa nr 1 im. H. Sienkiewicza w Turku
  • Przedszkole nr 71 "Pod Topolą" w Poznaniu
  • Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. Eugeniusza Kwiatkowskiego
  • Zespół Szkół w Żychlinie - Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II i Gimnazjum im. Jana Pawła II
  • Przedszkole nr 32 z oddziałami integracyjnymi w Koninie
  • Przedszkole Samorządowe "Raj Psotników" w Pogorzeli
  • Szkoła Podstawowa im. Fryderyka Chopina w Strzyżewie
  • III Liceum Ogólnokształcące im. św. Jana Kantego w Poznaniu
  • Liceum Ogólnokształcące im. Powstańców Wielkopolskich w Środzie Wielkopolskiej
  • Zespół Szkół Szkoła Podstawowa i Gimnazjum w Pawłowicach

Gospodarz uroczystości Pani Marszałek Marzena Wodzińska wręczyła również Odznaki Honorowe za Zasługi dla Województwa Wielkopolskiego:

  • Szkole Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich w Strzałkowie
  • Harcerskiemu Zespołowi Mandolinowemu „Frygi” z Łąkiego
  • Szkole Podstawowej nr 7 im. Wojska Polskiego w Lesznie
  • Szkole Podstawowe nr 1 im. Zofii Urbanowskiej w Koninie
  • Zespołowi Szkół Ekonomiczno – Odzieżowych im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego Prymasa Tysiąclecia w Gnieźnie
  • Zespołowi Szkół Ekonomicznych im. Stanisława Staszica w Poznaniu
  • I Liceum Ogólnokształcącemu im. Marii Skłodowskiej – Curie w Ostrzeszowie
  • Wielkopolskiemu Samorządowemu Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 1 w Poznaniu
  • Wielkopolskiemu Samorządowemu Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 2 w Poznaniu

Miłym akcentem Gali, na którą przybyli liczni goście były występy duetu skrzypcowego, tenorów Mirosława Niewiadomskiego i Kordiana Kacperskiego oraz pokaz powietrzny Aleksandry Kierdowicz.

Zwieńczeniem Gali był koncert Michała Szpaka.





pdf    drukuj    drukuj