trwa ładowanie strony
wczytywanie strony

Agroturystyka

  Zapraszamy do udziału w konkursie „Strona internetowa przewodnikiem po agroturystyce w Wielkopolsce”
   

  UWAGA! Termin składania zgłoszeń do konkursu został przedłużony do 30 WRZEŚNIA 2021! ZAPRASZAMY!

  Samorząd Województwa Wielkopolskiego zaprasza wielkopolskie gospodarstwa agroturystyczne do  udziału w konkursie pn. „Strona internetowa przewodnikiem po agroturystyce w Wielkopolsce”.

  Dla kogo konkurs?

  W konkursie mogą rywalizować właściciele gospodarstw agroturystycznych z Wielkopolski (zarejestrowanych jako odrębna działalność gospodarcza czyli więcej niż 5 pokoi), które posiadają stronę internetową. Konkurs ma na celu popularyzację i promocję wielkopolskiej wsi jako miejsca wypoczynku. Ma zachęcać do odwiedzania ciekawych pod względem turystycznym miejsc znajdujących się na obszarach wiejskich zarówno gości krajowych, jak i zagranicznych, motywując  jednocześnie jednostki agroturystyczne lub turystyczne do podnoszenia standardu, jakości oraz zakresu prowadzonych usług. Istotnym elementem konkursu jest także popularyzowanie i promowanie tradycyjnej kuchni wielkopolskiej.

  Jak to zrobić?

  Chętni do udziału w konkursie formularze zgłoszeniowe wraz z załącznikami w wersji papierowej mogą składać osobiście, za pośrednictwem poczty, bądź kuriera w godzinach pracy Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu, w siedzibie Departamentu Rolnictwa i Rozwoju Wsi, przy al. Niepodległości 34, 61-714 Poznań. W przypadku wysyłki pocztą lub kurierem na kopercie należy dopisać „KONKURS AGROTURYSTYCZNY”. Zgłoszenia można także składać drogą elektroniczną na adres e-mailowy: dr.sekretariat@umww.pl lub za pośrednictwem elektronicznej skrytki podawczej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu w ePUAP: /umarszwlkp/SkrytkaESP.  Nabór zgłoszeń odbywa się w okresie od 7 czerwca do 2 lipca 2021 roku do godz. 15:30. 

  Co ocenimy?

  Nadesłane zgłoszenia agroturystycznych witryn internetowych oceniała będzie powołana przez Zarząd Województwa Wielkopolskiego Kapituła Konkursowa, która weźmie pod uwagę następujące elementy: wykonanie – estetykę, innowacyjność strony internetowej, obecność w mediach społecznościowych, m.in.: Facebook, Instagram itp., możliwość przeglądania zdjęć, zarezerwowania noclegu ze strony, umieszczenie mapki z dojazdem, informacje o innych atrakcjach w okolicy, tłumaczenie strony na inne języki oraz dodatkowe funkcje strony, jak np. audio przewodniki lub możliwość odbycia wirtualnego spaceru.

  Ocena i wyłonienie najlepszych stron internetowych obiektów agroturystycznych  – kandydatów do zajęcia I, II i III miejsca oraz wyróżnień nastąpi do 16 lipca 2021 roku. Wyniki konkursu w zakresie nazwy i adresu obiektu oraz nazwy strony internetowej obiektu zostaną upublicznione podczas uroczystości rozdania nagród oraz opublikowane na stronie internetowej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego www.umww.pl.

  Serdecznie zapraszamy!