Wielkopolska: Prawie 2 tys. umów na dofinansowanie z unijnego WRPO, www.money.pl, 28 marca 2012 roku


Wielkopolska do marca tego roku podpisała prawie 2 tys. umów na dofinansowanie działań z budżetu Unii Europejskiej w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego (WRPO) na lata 2007-2013.

W środę w Poznaniu zorganizowano konferencję podsumowującą realizację programu. W ramach WRPO Wielkopolska otrzymała 1,33 mld euro z budżetu UE. Według aktualnego kursu jest to około 5,5 mld zł.Dotąd w ramach WRPO ogłoszono 59 konkursów, na które wpłynęło 5,5 tys. wniosków, na 10 mld zł. Wartość dofinansowania UE dla 1891 podpisanych umów wynosiła w marcu 2012 roku około 4,5 mld zł.

"Tak staraliśmy się dysponować tą kwotą, aby zrealizować najważniejsze cele. Najpoważniejszy problem, jaki mieliśmy - to jak podzielić środki pomiędzy infrastrukturę techniczną a poprawę konkurencyjności gospodarki. Przyjęliśmy, że 40 proc. środków wesprze konkurencyjność gospodarki, a resztę przeznaczamy na infrastrukturę" - powiedział podczas konferencji prasowej marszałek województwa wielkopolskiego Marek Woźniak. (...)
 

pdf    drukuj    drukuj