Konkurs „Polacy w świecie znani z działalności misyjnej, technicznej, archeologicznej i przyrodniczej”


Departament Edukacji i Nauki informuje o organizowanym konkursie „Polacy w świecie znani z działalności misyjnej, technicznej, archeologicznej i przyrodniczej”.
Tegoroczna edycja dotyczy działalności Polaków w Peru.

Celem Konkursu jest wzbudzenie zainteresowania wśród uczniów historią sławnych Polaków w świecie oraz historią, geografią i kulturą kraju, określonego w temacie na dany rok. Udział w Konkursie daje możliwość rozwijania wrażliwości i kreatywności dzieci i młodzieży poprzez twórczość artystyczną, uwrażliwianie na piękno otaczającego nas świata i różnorodność kulturową oraz zachęcenie ich do samodzielnej pracy przy wykorzystaniu różnorodnych źródeł informacji i technik plastycznych. Wiedza, że nasza Ojczyzna dała światu wybitnych ludzi, napawa nas dumą z Polski oraz ich wybitnych reprezentantów na przestrzeni wieków.

Zwycięzcy Konkursu otrzymają nagrody rzeczowe podczas uroczystej Gali.

Zachęcamy Państwa do zapoznania się z regulaminami konkursów.
Termin przesyłania zgłoszeń upływa 31 stycznia 2017r.

Szczegóły znajdują się w załącznikach:
1. Uchwała Nr 3010/2016 Zarządu Województwa Wielkopolskiego z dnia 15 grudnia 2016r. w sprawie organizacji konkursu Polacy w świecie znani z działalności misyjnej, technicznej, archeologicznej i przyrodniczej
2. Regulamin Konkursu
3. Karta uczestnika


Poznań, 27.02.2017 r.

UWAGA

Uchwała Nr 3298/2017 Zarządu Województwa Wielkopolskiego z dnia 24 lutego 2017r. w sprawie: rozstrzygnięcia konkursu Polacy w świecie znani z działalności misyjnej, technicznej, archeologicznej i przyrodniczej (do pobrania poniżej). Listy zwycięzców, laureatów oraz wyróżnionych zostaną podane do informacji po XXI Targach Edukacyjnych, które odbędą się od 24 do 26 marca br.


pdf    drukuj    drukuj