Marszałkowski konkurs dziennikarski …Powstanie Wielkopolskie 1918/1919 wizytówką współczesnych Wielkopolan


Marszałek Marek Woźniak zaprasza dziennikarzy do udziału w Konkursie Dziennikarskim o Nagrodę Marszałka Województwa Wielkopolskiego pod hasłem: „Wielkopolska obywatelska – Wielkopolska europejska. Powstanie Wielkopolskie 1918/1919 wizytówką współczesnych Wielkopolan”.

Konkurs promuje i jednocześnie ugruntowuje pamięć o pięknych kartach historii Wielkopolan i Wielkopolski. Historii, która do dziś buduje tożsamość mieszkańców regionu jako tych, którzy potrafią pracować i walczyć. I to jednakowo skutecznie, czego dowodem jest właśnie zwycięskie Powstanie Wielkopolskie. „Dobrze zadbać o utrwalenie – w historii regionu i osobistej – pamięci o ludziach i wydarzeniu, od którego rozpoczął się marsz Wielkopolski ku wolności, dalszemu rozwojowi i zamożności. Wydarzeniu, które ugruntowało dumę Wielkopolan” – mówi Marszałek Marek Woźniak.

W konkursie przewidziano 3 nagrody pieniężne: I nagroda w wysokości 7000 zł, II nagroda - 5 000 zł i III nagroda - 3000 zł.

Na zgłoszenia czekamy do 17 maja 2019 roku.

Regulamin, uchwałę Zarządu Województwa Wielkopolskiego o ogłoszeniu konkursu oraz formularz zgłoszenia znajdą Państwo w załącznikach. Informacje o konkursie publikowane będą również na naszej stronie internetowej www.umww.pl w dziale „Aktualności Zarządu”.
Do Państwa dyspozycji pozostaje Biuro Prasowe pod nr. tel. (61) 626 6679, adres e-mail rzecznik@umww.pl.

ZAPRASZAMY!


pdf    drukuj    drukuj