Konkurs dziennikarski o Nagrodę Marszałka. Tym razem SAMORZĄD MA GŁOS!


Marszałek Marek Woźniak zaprasza dziennikarzy do udziału w Konkursie Dziennikarskim o Nagrodę Marszałka Województwa Wielkopolskiego pod hasłem: „Wielkopolska obywatelska – Wielkopolska europejska. Samorząd ma głos!”.

Tegoroczny konkurs promuje samorządność jako szczególną wartość społeczną. Zwłaszcza w Polsce, która zaledwie 30 lat temu przeprowadziła reformę samorządową, jedną z najtrudniejszych reform ustrojowych w kraju po 1989 r. Warto teraz zastanowić się, jak sobie radzimy – jako Polacy i Wielkopolanie – z tą samorządnością i związanym z nią poczuciem odpowiedzialności za siebie i innych. Czy nauczyliśmy się odpowiadać za społeczności, w których żyjemy i za to, co się wokół nas dzieje? A może boimy się tej samodzielności? Jak na co dzień praktykujemy samorządność i co z tego wynika dla naszej „małej ojczyzny”?
Konkurs stanowi więc okazję do refleksji nad kondycją wielkopolskiej samorządności, nad siłą oraz trwałością podjętych w jej ramach decyzji i zadań, zwłaszcza w kontekście prób osłabiania roli samorządów. Ten jubileuszowy bilans zysków i strat, ale i wyzwań stojących przed samorządami wszystkich szczebli ma na celu propagowanie dobrych praktyk, zmierzających do coraz większej decentralizacji i demokratyzacji naszego państwa. Państwa, które będzie tym silniejsze, im silniejsze będą samorządy.

W konkursie przewidziano 3 nagrody pieniężne: I nagroda w wysokości 7000 zł, II nagroda - 5 000 zł i III nagroda - 3000 zł.

Na zgłoszenia czekamy do 10 kwietnia 2020 roku.
Regulamin, uchwałę Zarządu Województwa Wielkopolskiego o ogłoszeniu konkursu oraz formularz zgłoszenia znajdą Państwo w załącznikach.
Informacje o konkursie publikowane będą również na naszej stronie internetowej www.umww.pl w dziale „Aktualności Zarządu”.
Do Państwa dyspozycji pozostaje Biuro Prasowe pod nr. tel. (61) 626 6679, adres e-mail rzecznik@umww.pl.

ZAPRASZAMY!


Galeria zdjęć:

  • Konkurs dziennikarski o Nagrodę Marszałka. Tym razem SAMORZĄD MA GŁOS!

pdf    drukuj    drukuj