trwa ładowanie strony
wczytywanie strony

Polsko – niemiecki dialog i partnerstwo w ramach edukacji zawodowej

  *2 czerwca w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu odbyła się polsko - niemiecka konferencja, której celem była prezentacja osiągnięć oraz wymiana doświadczeń w zakresie kształcenia zawodowego ze szczególnym uwzględnieniem przykładów dobrej współpracy pomiędzy pracodawcami, szkołami kształcącymi zawodowo oraz ich organami prowadzącymi.*

  Konferencja zorganizowana została w ramach podpisanego w ubiegłym roku Planu działań w zakresie edukacji, młodzieży i sportu na okres 2016-2020, którego sygnatariuszami byli: Marzena Wodzińska - Członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego, Thomas Drescher - Sekretarz Stanu ds. Edukacji, Młodzieży i Sportu Brandenburgii, Mariusz Wiśniewski - Zastępca Prezydenta Miasta Poznania i Elżbieta Leszczyńska - Wielkopolski Kurator Oświaty.  „Współpraca samorządów jest żywym laboratorium europejskiej idei dialogu i partnerstwa. Dzięki niej ogólne ramy Planu działań wypełniają się konkretnymi projektami, programami i przedsięwzięciami. To niezwykle ważne, że każde z nich stanowi kolejną nić porozumienia wiążącego ze sobą Polaków i Niemców” – podkreśliła Marzena Wodzińska.

  W spotkaniu, które wypełniły prezentacje dobrych praktyk dotyczących międzyregionalnych sieci współpracy oraz wspólnych projektów w zakresie edukacji zawodowej udział wzięli nauczyciele oraz kadra zarządzająca placówkami oświatowymi z Wielkopolski i Brandenburgii. 

  Współorganizatorami konferencji byli Samorząd Województwa Wielkopolskiego, Kuratorium Oświaty w Poznaniu i Miasto Poznań, a partnerami Zamek Trebnitz oraz Land Brandenburgia.

   


  Galeria zdjęć: