trwa ładowanie strony
wczytywanie strony

ŻYCIE POD MIASTEM

    Jak zarządzać różnymi sferami życia, by jak najlepiej wykorzystać symbiozę, w jakiej funkcjonują metropolie i tereny podmiejskie? Doświadczeniami na ten temat partnerzy z różnych stron UE wymieniają się w ramach Europejskiej Platformy Regionów Podmiejskich PURPLE. O realizacji zadań Wielkopolskiego Biura Planowania Przestrzennego w ramach członkostwa naszego województwa w tej platformie rozmawiano podczas lipcowego posiedzenia sejmikowej Komisji Planowania i Infrastruktury Technicznej. Informację na ten temat przedstawiła radnym zastępczyni dyrektora WBPP Grazyna Łyczkowska.
    Ponadto komisja zapoznała się z informacją o sytuacji w 2019 roku spółek prawa handlowego z udziałem województwa, działających w obszarze transportu: Kolei Wielkopolskich, POLREGIO (dawne Przewozy Regionalne) oraz Portu Lotniczego Poznań Ławica. Rozmawiano przy tej okazji o szacowanym wpływie pandemii na kondycje ekonomiczną tych podmiotów.
    Radni rozpatrzyli również informację o realizacji w ubiegłym roku kontraktu terytorialnego, dyskutując głównie o realizowanych i będących jedynie w sferze planów inwestycjach drogowych. Ponadto komisja pozytywnie zaopiniowała kilka propozycji korekt w tegorocznym budżecie województwa oraz w wieloletniej prognozie finansowej regionu.


    Galeria zdjęć: