trwa ładowanie strony
wczytywanie strony

Zimowy wypoczynek dzieci i młodzieży z marszałkowskim dofinansowaniem

    Około 500 młodych osób, w wieku od 7 do 18 lat, z rodzin z problemem uzależnień z terenu Wielkopolski skorzysta w trakcie ferii zimowych ze zorganizowanego wypoczynku, połączonego z oddziaływaniem socjoterapeutycznym. W tym miesiącu Zarząd Województwa Wielkopolskiego przyjął uchwałę, w myśl której na ten cel przeznaczył blisko 860 tysięcy złotych. 

    O dotację na organizację wypoczynku mogły ubiegać się organizacje pozarządowe  z regionu, które mają w swym statucie zapis o działalności z zakresu przeciwdziałania uzależnieniom. Wyłoniono 13 podmiotów, m.in. z Gniezna, Pleszewa, Kalisza, Żydowa, Ostrowite i Słupcy, które zorganizują turnusy głównie w górach. W trakcie planowanych zajęć pojawią się elementy treningu asertywności, nabywanie umiejętności rozwiązywania konfliktów i radzenia sobie w trudnych sytuacjach. Nie zabraknie dodatkowych atrakcji - zwiedzania ciekawych miejsc i zabytków, wizyt w kinie i na basenie oraz typowo zimowych aktywności, jak  jazda  na nartach, sankach i łyżwach. 

    Dodajmy, że oprócz jednego przypadku, nie jest wymagane partycypowanie w kosztach przez rodziny uczestników. Wyjazdy są zaplanowane 17 do 30 stycznia br., a czas ich trwania uzależniony jest od podmiotu, który realizuje dane zadanie.