trwa ładowanie strony
wczytywanie strony

Zgłoś swój film! 58. OKFA czeka na filmy!

  Ogólnopolski Konkurs Filmów Niezależnych im. prof. Henryka Kluby to wyjątkowe wydarzenie o wieloletniej tradycji (najstarszy festiwal poświęcony filmowcom amatorom) – pierwsze edycje realizowano w wielu polskich miastach, w latach 90. konkurs zagościł w Koninie i do dziś w nim pozostał. Festiwal promuje i popularyzuje kino niezależne objawiające się różnorodnością gatunków i tematów.
  OKFA Jest inicjatywą wspierającą twórców amatorów, od kilku lat także studentów szkół filmowych. Nowością w tym roku jest wprowadzenie do regulaminu kolejnej kategorii – film szkolny – obejmującej produkcje filmowe dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.

  Centrum Kultury i Sztuki w Koninie oraz Federacja Niezależnych Twórców Filmowych w Polsce zapraszają do Domu Kultury Oskard w Koninie w dniach 26-30 września 2012 r. (zmiana terminu podyktowana jest organizowanymi w czerwcu Mistrzostwami Europy w Piłce Nożnej).

  Na produkcje fabularne, dokumentalne, animowane nieprzekraczające 30 minut czekamy do 16 kwietnia 2012 r. Filmy wraz z wypełnionymi kartami należy przesłać na adres: Centrum Kultury i Sztuki w Koninie, ul. Okólna 47a, 62-510 Konin.
  Lista filmów dopuszczonych do projekcji konkursowych przez Komisję Kwalifikacyjną będzie dostępna od 31 maja na stronie internetowej OKFA oraz telefonicznie (63 243 63 50/51, 509 52 47 47).

  Tematyka i technika realizacji filmów dowolna.
  Na zwycięzcę czeka Grand Prix w wysokości 5000 zł.

  Regulamin i szczegółowe informacje na stronie: www.okfa.ckis.konin.pl
  Patronat artystyczny: PWSFTviT w Łodzi.
  Patronat honorowy: Marszałek Województwa Wielkopolskiego.
  Współfinansowanie: Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.


  KONKURS NA PROJEKT PLAKATU 58. OKFA ROZSTRZYGNIĘTY

  Na Konkurs nadesłano 23 projekty z Zespołu Szkół Plastycznych w Kole. Największe uznanie Komisji zdobyła praca Agnieszki Jankowskiej.

  Przyznano również wyróżnienia: Zuzannie Galant, Weronice Warych, Darii Gwardzik.

  Ekspozycję wszystkich projektów plakatów będzie można oglądać podczas festiwalu w DK Oskard w dniach 26-30 września.