trwa ładowanie strony
wczytywanie strony

Wystawa Ścieżki życia - Polskie ślady w regionie Ren-Men. Historyczna mozaika". Zapraszamy do Odolanowa!

  Do 30 sierpnia 2021 roku ekspozycję wystawy pt. „Ścieżki życia - Polskie ślady w regionie Ren-Men. Historyczna mozaika”, będzie można podziwiać w sali byłego kościoła poewangelickiego w Odolanowie. Wystawa, której polska wersja powstała dzięki wsparciu Samorządu Województwa Wielkopolskiego w ramach obchodów 20. rocznicy partnerstwa między Hesją i Wielkopolską, opowiada o losach Polaków zamieszkujących południową Hesję, zarówno współcześnie, jak i w przeszłości. W prezentowanej ekspozycji znalazły swoje miejsce również bolesne tematy związane z okresem II wojny światowej, pracą przymusową, przesiedleniami i rozliczeniami z narodowosocjalistyczną przeszłością. Wystawa przybliża emigracyjne etapy życia znanych osobistości, ale równocześnie opowiada o codziennych perypetiach życiowych Polaków na obczyźnie.

  Serdecznie zapraszamy do obejrzenia ekspozycji w sali byłego kościoła poewangelickiego przy Placu Tadeusza Kościuszki w Odolanowie.

  Dostępna w poniedziałki i czwartki w godz.  13.00-18.00 oraz środy od godziny 10.00-14.00.
  Inne terminy po uzgodnieniu telefonicznym – Odolanowski Dom Kultury 62-733-13-08.

  https://www.odolanow.pl/559,aktualnosci-gminne-2021?tresc=10213

  Następnie wystawa pokazana zostanie w kolejnych wielkopolskich gminach i powiatach, które posiadają współpracę partnerską z partnerami z Hesji.

  Gminy i powiaty dodatkowo zainteresowane organizacją takiej wystawy u siebie – prosimy
  o przesyłanie zgłoszeń na adres mailowy inter@umww.pl   


  Galeria zdjęć: