trwa ładowanie strony
wczytywanie strony

- Wybraliśmy projekty najlepsze – mówił Wojciech Jankowiak podczas otwarcia nowej części ZSZ w Rawiczu

  Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego Wojciech Jankowiak wziął udział w oficjalnym otwarciu nowoczesnych warsztatów i budynku dydaktycznego w Zespole Szkół Zawodowych im. St. Bobrowskiego w Rawiczu, które odbyło się w piątek 4 listopada. Ponad 15 mln zł na rozbudowę szkoły pochodziło ze środków WRPO 2014+.

  Decyzją Zarządu Województwa Wielkopolskiego projektu zatytułowany „Nowoczesne kształcenie zawodowe w Zespole Szkół Zawodowych w Rawiczu bodźcem rozwoju gospodarczego południowej Wielkopolski” uzyskał dofinansowanie ze środków unijnych w ramach Poddziałania 9.3.2 „Inwestowanie w rozwój infrastruktury kształcenia zawodowego”. Całkowita wartość projektu to blisko 18 milionów złotych, a kwota przekazanych funduszy unijnych to ponad 15 milionów złotych. 

  - Szkoła funkcjonując w rawickim środowisku od 75 lat, budując pomyślność miasta i miejscowej społeczności, przechodziła cały szereg przeobrażeń, aż do chwili obecnej, kiedy możemy świętować i cieszyć się z kolejnego etapu przemiany i rozbudowy. Każdy z etapów miał swoją historię i swoich bohaterów, ludzi, którzy powodowali, że tak a nie inaczej następował jej rozwój. Tak samo rozumiemy dzisiejszą uroczystość, koronującą zbiorowy wysiłek zakończony sukcesem, bo zamierzone działanie udało się zrealizować. Wiele osób miało w tym przedsięwzięciu udział, jednak ja mogę powiedzieć o roli starosty Adama Sperzyńskiego, gdyż jego działanie było przyczyną zrealizowanej inwestycji. Cały szereg rozmów i zabiegów, bo nie były to pojedyncze spotkania, przekonywał nas, że inwestycja jest ważna i potrzebna – mówił Wojciech Jankowiak.

  Wicemarszałek zapewnił, że gdy powstały możliwości dofinansowania projektów z zakresu szkolnictwa zawodowego, wybór projektu z Rawicza był naturalną konsekwencją starań podejmowanych przez miejscowy samorząd powiatowy. - Wybraliśmy projekty najlepsze, a jednym z takich był projekt dotyczący budowy warsztatów i pomieszczeń dydaktycznych Zespołu Szkół Zawodowych w Rawiczu. Słowa uznania należą się Starostwu Powiatowemu w Rawiczu na czele ze starostą, bo aplikacja o środki była fachowa, doskonale przygotowana i znakomicie przemyślana. Tak postępuje tylko dobry gospodarz, wskazując wizję oraz kierunek nadążania za oczekiwaniami i potrzebami, za nowoczesnością – wskazywał Wojciech Jankowiak.

  W ramach realizacji projektu budynek szkolny został rozbudowany o część warsztatową oraz dydaktyczną wraz z instalacjami i urządzeniami technicznymi, a także pozostałą niezbędną infrastrukturą, chociażby miejscami parkingowymi. Dodatkowo zakupiono wyposażenie pracowni w budynku warsztatowym oraz dydaktycznym. Została stworzona nowoczesna baza dydaktyczna dla uczniów, którzy dzięki niej będą mogli stawać się wykwalifikowanymi pracownikami na rynku pracy.

  W czasie uroczystości pod budynkiem warsztatów nastąpiło również zasadzenie symbolicznych drzewek, przecięcie wstęgi, a także poświęcenie inwestycji. Z kolei wewnątrz odsłonięto pamiątkową tablicę upamiętniającą realizację projektu ze środków WRPO 2014+.

   


  Galeria zdjęć: