trwa ładowanie strony
wczytywanie strony

WYBIERAJĄ MŁODYCH RADNYCH

    Składająca się z 16 radnych województwa komisja wyborcza rozpoczęła sprawdzanie zgłoszeń, które wpłynęły w pierwszym naborze do Młodzieżowego Sejmiku Województwa Wielkopolskiego. Członkowie komisji, by przejrzeć zgromadzoną dokumentację, zebrali się na posiedzeniu, które odbyło się 16 marca w siedzibie UMWW.

    W wyznaczonym terminie (do końca lutego) złożonych zostało 146 aplikacji młodych Wielkopolan. Część ze zgłoszeń zawierała różnego rodzaju braki, więc po dłuższej dyskusji na marcowym posiedzeniu komisja zadecydowała, że - zgodnie z regulaminem naboru - wezwie zgłaszających do uzupełnienia w ciągu siedmiu dni dokumentacji.

    Przypomnijmy, że młodzieżowy sejmik, na wzór tego „dorosłego”, składać się będzie z 39 radnych: 5 z okręgu nr 1 (Poznań), 7 z okręgu nr 2 (subregion pilski), 8 z okręgu nr 3 (subregion poznański), 5 z okręgu nr 4 (subregion koniński), 7 z okręgu nr 5 (subregion kaliski) oraz 7 z okręgu nr  6 (subregion leszczyński). Nowe młodzieżowe gremium (składające się z Wielkopolan w wieku 15-20 lat) będzie miało charakter konsultacyjny, doradczy i inicjatywny dla sejmiku województwa. Jego kadencja potrwa 3 lata.


    Galeria zdjęć: