WSPÓŁPRACA W ZAWIESZENIU


Współpraca województwa wielkopolskiego z zagranicą była jednym z głównych tematów majowego – odbytego w trybie zdalnym – posiedzenia sejmikowej Komisji Strategii Rozwoju Regionalnego i Współpracy Międzynarodowej.
Informację podsumowującą te działania w 2019 roku (jak podkreślono, wyjątkowo intensywne) oraz projekt dokumentu planującego zakres tej kooperacji na rok 2020 przedstawiła radnym dyrektor Biura Współpracy Międzynarodowej UMWW Anna Markiewicz. Jak podkreśliła, projekt dokumentu na 2020 rok został przygotowany w styczniu (ze względu na rozwój koronawirusa mógł trafić pod obrady radnych dopiero teraz...) i tak naprawdę jest obrazem tego, jak wyglądałaby współpraca międzynarodowa województwa, gdyby... nie było pandemii (obecnie bowiem wszelkie kontakty zagraniczne musiały zostać wstrzymane). W tej sytuacji komisja postanowiła nie opiniować przedstawionej wersji planu współpracy międzynarodowej na 2020 rok.
Radni wysłuchali też informacji o regionalnym transporcie lotniczym w Wielkopolsce w 2019 roku, a biorąc pod uwagę obecną trudną sytuację w tej branży, postanowili zaprosić na jedno z najbliższych posiedzeń komisji prezesa spółki Port Lotniczy Poznań Ławica.
Komisja pozytywnie zaopiniowała ostateczną (po otrzymaniu zgody polskiego MSZ na podpisanie takiego dokumentu) wersję listu intencyjnego w sprawie współpracy województwa wielkopolskiego z gruzińskim regionem Imeretia.


Galeria zdjęć:

  • WSPÓŁPRACA W ZAWIESZENIU
pdf    drukuj    drukuj