Inauguracja Wielkopolskiej Platformy Wodorowej


W piątek, 6 grudnia 2019 r. o godz. 11.00 w Sali Sesyjnej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego przy al. Niepodległości 34 w Poznaniu odbędzie się inauguracyjne posiedzenie Zgromadzenia Ogólnego Wielkopolskiej Platformy Wodorowej z udziałem Marka Woźniaka, Marszałka Województwa Wielkopolskiego oraz Jacka Bogusławskiego, Członka Zarządu Województwa Wielkopolskiego.

Zmiany klimatyczne i podjęte zobowiązania strategiczne przez Unię Europejską i Polskę wymagają podjęcia zdecydowanych działań zmierzających do zapobieżenia ewentualnym niekorzystnym zjawiskom gospodarczym, których wpływ na tempo rozwoju regionu może spowodować jego spowolnienie. Stąd Zarząd Województwa podjął decyzję o utworzeniu wielopłaszczyznowej platformy współpracy międzyśrodowiskowej biznesu, nauki, samorządów lokalnych oraz organizacji pozarządowych pod nazwą Wielkopolska Platforma Wodorowa. W założeniu ma ona sprzyjać efektywnemu połączeniu i wykorzystaniu potencjału zrzeszonych w jego ramach podmiotów na rzecz nisko i zeroemisyjnej gospodarki.

Grudniowe spotkanie zainauguruje prace Platformy, która działać będzie poprzez Zgromadzenie Ogólne oraz cztery Panele: Biznesu, Nauki, Liderów Samorządowych, Obywatelski.

Program wydarzenia w załączniku.


pdf    drukuj    drukuj