trwa ładowanie strony
wczytywanie strony

Wojewódzkie Obchody Dnia Strażaka z udziałem Wicemarszałka Jankowiaka

    Wicemarszałek Wojciech Jankowiak uczestniczył w Wojewódzkich Obchodach Dnia Strażaka, które odbyły się w Gnieźnie. Organizatorami wydarzenia były Wielkopolska Komenda Wojewódzka PSP, Szkoła Aspirantów PSP i Komenda Powiatowa PSP w Gnieźnie.
    Uroczystości rozpoczęły się mszą św. w gnieźnieńskiej Bazylice Prymasowskiej na Wzgórzu Lecha. Po mszy nastąpił przemarsz na gnieźnieński Rynek. Zwracając się do zgromadzonych funkcjonariuszy Państwowej Straży Pożarnej i wszystkich uczestników święta, Wicemarszałek Wojciech Jankowiak nawiązał zarówno do tradycji Gniezna jako pierwszej stolicy Polski, jak i do długich tradycji pożarnictwa. Przypomniał, że Samorząd Województwa nieustannie wspiera finansowo zarówno Ochotnicze Straże Pożarne, jak i Państwową Straż Pożarną. Podkreślił też, że ogromnie ceni sobie modelową współpracę pomiędzy komendami PSP oraz jednostkami strażaków-ochotników z OSP w Wielkopolsce. – Ta dobra współpraca przekłada się na wspólny strażacki sukces, na skutecznie ratowane życie, zdrowie i dobytek mieszkańców naszego regionu, wchodzących w jego skład lokalnych społeczności - mówił Wojciech Jankowiak.
    Gnieźnieńska uroczystość, odbywająca się w dniu 19 maja, była okazją do wręczenia odznaczeń i wyróżnień funkcjonariuszom PSP, a także awansów służbowych. Uroczysty apel zakończyła defilada Kompanii Reprezentacyjnej Województwa Wielkopolskiego, Kompanii Honorowej Szkoły Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu, pocztów sztandarowych jednostek OSP i PSP oraz pojazdów pożarniczych. Oprawę muzyczną uroczystości zapewniła orkiestra dęta Ochotniczej Straży Pożarnej w Sompolnie.

     


    Galeria zdjęć: