trwa ładowanie strony
wczytywanie strony

Wizyta w Danau Girang Field Centre w Malezji

    W dniach 27 - 30 listopada 2023 r. delegacja z Wielkopolski odwiedziła Danau Girang Field Centre (DGFC),ośrodek badawczo-szkoleniowy położony w obszarze chronionym Lower Kinabatangan Wildlife Sanctuary w stanie Sabah na malezyjskim Borneo. W wizycie uczestniczyli przedstawiciele Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza, Politechniki Poznańskiej, Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Wielkopolskiego i UMWW.

    Wizyta została zorganizowana w następstwie nawiązania kontaktów z dyrektorem ośrodka – Prof. Benoit Goosens z Cardiff University – podczas wizyty delegacji Województwa Wielkopolskiego w Malezji w lipcu 2023 r. Celem wizyty w DGFC było oszacowanie potencjału współpracy naukowej oraz w zakresie ochrony przyrody, działań uświadamiających i angażujących społeczeństwo.

    Danau Girang Field Centre (DGFC) to ośrodek badawczo-szkoleniowy zarządzany przez Sabah Wildlife Department i Cardiff University w Walii. Badania ośrodka mają na celu złagodzenie skutków utraty bioróżnorodności na Borneo poprzez zrozumienie wpływu fragmentacji siedlisk na ekosystem, przy jednoczesnym zachęcaniu do czynnej ochrony na miejscu i angażowaniu organizacji pozarządowych, interesariuszy i decydentów politycznych. Ośrodek jest otwarty na różnego rodzaju współpracę naukową i konserwatorską z podmiotami z całego świata.

    Uczestnicy wizyty mieli okazję zapoznać się z działalnością ośrodka i realizowanymi projektami badawczymi, jak również omówić możliwości studiowania w Wielkopolsce oraz współpracy naukowej i konserwatorskiej ze strony poznańskich uczelni i ZPKWW.


    Galeria zdjęć: