Wielkopolska wybrała. Poznaliśmy „Lekarzy z Sercem”


5 października w Teatrze Wielkim w Poznaniu odbyła się GALA – UROCZYSTOŚĆ W DWÓCH AKTACH. Marzena Wodzińska, Członkini Zarządu Województwa Wielkopolskiego wręczyła nagrody laureatom Konkursu Wielkopolski Lekarz z Sercem 2019 im. Kazimierza Hołogi.


To już III edycja konkursu "Wielkopolski Lekarz z Sercem", organizowanego wspólnie przez Wielkopolską Izbę lekarską i Samorząd Województwa Wielkopolskiego. Konkurs promuje działalność charytatywną i społeczną lekarzy z naszego regionu. Jego patronem jest Kazimierz Hołoga, wywodzący się z Wielkopolski lekarz z powołania, społecznik i filantrop, który w drugiej połowie XX wieku realizował i wcielał w życie ideały lekarza, bez reszty oddanego pacjentom.

W tym roku do konkursu nominowano 15 osób. Laureatem został dr Paweł Wiszniewski. Wyróżnienia otrzymali Anna Ptasik, Maria Izabela Pobojewska i Wiesław Wawrzyniak. Osoby te wyróżniają się w środowisku wyjątkową aktywnością o charakterze prospołecznym i charytatywnym. Stanowią wzór, inspirują do działania, promują wartości etyczne oraz prezentują postawę godną naśladowania.

Przypomnijmy, że dotychczasowymi laureatami konkursu są prof. dr hab. n.med. Jacek Łuczak i dr Anna Tarajkowska.

Laureat otrzymał czek w wysokości 10.000 zł, a osoby wyróżnione czeki w wysokości 2.000 zł. Zgodnie z zasadą konkursu przyznane środki finansowe zostaną przekazane na wskazane przez zwycięzców cele charytatywne.

W uroczystości uczestniczyli przedstawiciele środowiska medycznego, organów samorządu lekarskiego i innych zawodów medycznych, samorządu terytorialnego.
Nagrody zostały ufundowane przez Samorząd Województwa oraz Wielkopolską Izbę Lekarską.


Galeria zdjęć:

  • Wielkopolska wybrała. Poznaliśmy „Lekarzy z Sercem”
  • Wielkopolska wybrała. Poznaliśmy „Lekarzy z Sercem”
  • Wielkopolska wybrała. Poznaliśmy „Lekarzy z Sercem”
pdf    drukuj    drukuj