trwa ładowanie strony
wczytywanie strony

Wielkopolska na targach BioFach 2011

    W dniach 16 – 19 lutego 2011 r. w Norymberdze odbywa się kolejna edycja Międzynarodowych Targów Produktów Ekologicznych BioFach. Wszystkie produkty prezentowane na targach muszą spełniać kryteria określone przez organizatorów, a warunkiem uczestnictwa jest spełnienie wymogów formalnych, do których zalicza się posiadanie odpowiednich certyfikatów UE lub IFOAM dla produktów ekologicznych.

    Targi stanowią doskonałe miejsce do konfrontacji stanu rozwoju przetwórstwa ekologicznego w Polsce i sytuacji przetwórstwa światowego. Na BioFach prezentowana jest oferta z całego świata w tym m.in.: żywność ekologiczna dla sklepów specjalistycznych, sklepów spożywczych, hurtowni, supermarketów i gastronomii, uprawy ekologiczne i zasady wprowadzania do obrotu żywności ekologicznej. W 2010 roku w targach BioFach uczestniczyło 2 557 firm i ponad 43 tys. zwiedzających z 121 krajów.

    Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi podobnie, jak w latach ubiegłych, polskie stoisko narodowe, na którym zaprezentują się województwa: świętokrzyskie, dolnośląskie, kujawsko-pomorskie, zachodnio-pomorskie, podlaskie, małopolskie, pomorskie, lubelskie, podkarpackie oraz wielkopolskie.

    W dniach 16-17 lutego targi odwiedzi Krzysztof Grabowski - Członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego wraz z delegacją Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego.

    Oficjalna strona targów: www.biofach.de