trwa ładowanie strony
wczytywanie strony

Wicemarszałek Wojciech Jankowiak wizytował rozbudowę DW 305

  *Wojciech Jankowiak, Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego, w czwartek 1 października dokonał wizytacji rozbudowywanej drogi wojewódzkiej nr 305 na terenie gminy Wijewo.*

  Inwestycja, której postępy Wicemarszałek oglądał wraz z wójtem gminy Wijewo Mieczysławem Drożdzyńskim oraz Pawłem Katarzyńskim, dyrektorem Wielkopolskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich, realizowana jest na liczącym 8 km odcinku od granicy powiatu leszczyńskiego przez Wijewo i Radomyśl, aż do granicy województwa wielkopolskiego.

  Zakres prac obejmuje: przebudowę skrzyżowań, zjazdów, budowę ścieżek rowerowych z dopuszczonym ruchem pieszych, budowę zatok autobusowych, przepustów, kanalizacji deszczowej i przejść dla zwierząt. W dwóch miejscach w Wijewie rozbudowana droga wojewódzka uzyska połączenie z przebudowanymi w 2018 roku drogami powiatowymi - w kierunku Włoszakowic oraz Brenna. Wartość kontraktu to ponad 25 mln złotych. Dofinansowanie w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego wynosi ponad 20 mln. Inwestycja ma się zakończyć pod koniec września 2021 roku.

  Rozbudowa drogi wojewódzkiej nr 305 trwa od 2017 roku. Pierwszy etap objął odcinek od mostu na Południowym Kanale Obry do Moch w Gminie Przemęt, drugi od Moch do granicy powiatu leszczyńskiego. Realizacja trzech etapów obejmuje łącznie blisko 20 kilometrów.

   

   


  Galeria zdjęć: