trwa ładowanie strony
wczytywanie strony

Wicemarszałek Jankowiak wizytował inwestycje drogowe na terenie gminy Buk

    Drogi wojewódzkie nr 306, Duszniki-Buk-Stęszew i 307, Poznań-Buk-Opalenica to bardzo istotne osie transportowe powiatu poznańskiego i gminy Buk. Realizowane i planowane w ich przebiegu inwestycje były celem wizyty Wojciecha Jankowiaka Wicemarszałka Województwa Wielkopolskiego w gminie Buk w dniu 16 marca. 

    Bardzo ważną inwestycją jest dobiegająca końca rozbudowa drogi wojewódzkiej nr 306 na odcinku od Buku do skrzyżowania z nowym przebiegiem drogi ekspresowej S5 na odcinku 3,7 km. Rozbudowa rozpoczęła się w sierpniu 2021 roku, a termin zakończenia robót mija z początkiem maja. W ramach prac przewidziano między innymi wzmocnienie i poszerzenie istniejącej konstrukcji nawierzchni drogi, budowę chodników oraz dróg rowerowych, czy przebudowę oświetlenia drogowego i budowę elementów BRD. - Wartość zadania to 16,5 mln zł, z czego 12 mln zł to dofinansowanie unijne w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego. Cieszy mnie, że prace wykonywane są sprawnie i już niedługo ten ważny odcinek będzie służył mieszkańcom w pełnym zakresie – mówi Wojciech Jankowiak podczas wizytacji, w której uczestniczył również Burmistrz Buku Paweł Adam.

    W trakcie wizyty przy ukończonym w końcu ubiegłego roku rondzie na skrzyżowaniu drogi wojewódzkiej nr 307 i powiatowej ul. Grodziskiej w Buku, którego koszt wyniósł 7,7 mln zł, Wicemarszałek informował, że niebawem rozpocznie się remont kolejnej części drogi nr 307. – W tym roku przebudujemy odcinek o długości 2,74 km, z czego 1,1 km znajduje się na terenie gminy Buk, a pozostała część na terenie gminy Opalenica. Koszt zadania to 6,4 mln zł – zaznaczył Wojciech Jankowiak.

    Oczekiwaną przyszłą inwestycją w ciągu drogi wojewódzkiej nr 307 jest budowa obwodnicy miejscowości Niepruszewo. W tym kontekście Wicemarszałek Jankowiak odwiedził wieś Kalwy, gdzie planowana obwodnica ma rozpoczynać się od strony zachodniej. – Obecnie trwa opracowanie projektu koncepcyjnego dla budowy obwodnicy Niepruszewa. Planowany termin opracowania tej koncepcji to rok 2024 – informuje Wicemarszałek Jankowiak.


    Galeria zdjęć: