trwa ładowanie strony
wczytywanie strony

Wicemarszałek Jankowiak odebrał zgodę na budowę obwodnicy Rogoźna

  Wojciech Jankowiak, Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego odebrał z rąk Agaty Sobczyk, Wojewody Wielkopolskiej i Jarosława Maciejewskiego, Wicewojewody ZRID, czyli zezwolenie na realizację inwestycji drogowej dotyczące budowy obwodnicy Rogoźna w ciągu drogi wojewódzkiej nr 241. Oznacza to, że oczekiwana od lat inwestycja wchodzi w etap realizacji. 

  Obecna kosztorysowa wartość obwodnicy Rogoźna w powiecie obornickim to 180 mln zł, a realizacja inwestycji zaplanowana jest na lata 2024-2026.

  – Długo oczekiwana inwestycja jest gotowa do realizacji, a środki w kwocie 180 mln zł zabezpieczone w budżecie. Teraz tylko przetarg na wykonawcę i możemy przystępować do prac. Wszystko wskazuje na to, że będzie to jedna z największych pod względem kosztów inwestycji drogowych Samorządu Województwa Wielkopolskiego w naszej  historii – podkreśla Wicemarszałek Wojciech Jankowiak.

  Inwestycja obejmuje budowę ponad 7 km nowego odcinka drogi wojewódzkiej. Projekt zakłada także wykonanie dwóch rond z istniejącą drogą wojewódzką nr 241 oraz drogą krajową nr 11 i drogą powiatową nr 1352P. Ponadto w ramach inwestycji zaprojektowano skrzyżowania z drogami gminnymi, wiadukt nad linią kolejową, most nad rzeką Wełną i przepusty na rzeką Rudką i Strugą Sokołowską oraz dodatkowe jezdnie. Samorząd Województwa Wielkopolskiego pozyskał dofinansowanie na budowę obwodnicy z funduszy krajowych w wysokości prawie 49 mln zł. 

   


  Galeria zdjęć: