W Kępnie przybyło 40 miejsc dla przedszkolaków


W poniedziałek 3 września Przedszkole Samorządowe nr 4 w Kępnie wzbogaciło się o 40 miejsc dla najmłodszych mieszkańców gminy. A to dzięki otwarciu dwóch oddziałów – przy ul. Cichej oraz na ul. Przemysłowej – w nowym bloku Towarzystwa Budownictwa Społecznego – Spółki Gminy Kępno.


– Wszystko, co w ostatnim czasie dzieje się w Gminie Kępno, z całą pewnością zasługuje na oddzielne słowa uznania i szacunku. Kolejnym rozdziałem tej pięknej historii jest dzisiejsze otwarcie nowo utworzonych oddziałów przedszkolnych. Inwestycje te wskazują jednoznacznie, że najcenniejszymi inicjatywami są te, kierowane w stronę pokoleń dopiero wchodzących w życie – mówiła podczas otwarcia Marzena Wodzińska, Członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego.
Realizacja inwestycji możliwa była dzięki dotacji pozyskanej z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014–2020, w ramach projektu pt. „Rozszerzenie działalności Przedszkola Samorządowego nr 4 w Kępnie”. Ponad 470 tysięcy złotych dofinansowania pozwoliło na przebudowę przedszkola (wydzielenie dodatkowej sali z węzłem sanitarnym na potrzeby grupy dzieci 3- i 4-letnich), zakup wyposażenia oraz zapewnienie bieżącego funkcjonowania nowych oddziałów.


Galeria zdjęć:

  • W Kępnie przybyło 40 miejsc dla przedszkolaków
pdf    drukuj    drukuj