trwa ładowanie strony
wczytywanie strony

VII FESTIWAL SZTUKI LUDOWEJ W POZNANIU

  20-26.08.2013 Poznań.

  ]Towarzystwo Poligrodzianie w Poznaniu zaprasza na siódmą edycję Festiwalu Sztuki Ludowej. W ciągu tygodnia odbywać się będą koncerty z udziałem zespołów folklorystycznych z różnych zakątków Europy. Oprócz prezentacji scenicznych regionaliści i wykładowcy z 9 krajów poprowadzą warsztaty wokalne (śpiew biały, pieśni regionalne), muzyczno-instrumentalne (instrumenty tradycyjne) i taneczne (taniec ludowy). Ponadto będzie można uczestniczyć w projekcjach filmów, imprezach kulturalnych z jam session i zabawami tanecznymi. Tereny Politechniki Poznańskiej nad Wartą w Poznaniu zamienią się w festiwalowe miasteczko.]

  Tegoroczna edycja festiwalu obfituje w wydarzenia nie tylko w Poznaniu (na Starym Rynku oraz terenach Politechniki Poznańskiej - Piotrowo), ale też w Gnieźnie, Koninie, Lusowie. Uczestnikami imprezy są m.in. grupy folklorystyczne z Grecji, Łotwy, Słowacji, Włoch, Bośni i Hercegowiny oraz Mołdawii. Festiwal cieszy się uznaniem wśród mieszkańców Europy, zwłaszcza krajów śródziemnomorskich.

  Projekt otrzymał wsparcie finansowe Samorządu Województwa Wielkopolskiego w ramach I edycji otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych Województwa Wielkopolskiego w dziedzinie kultury w roku 2013.

  Więcej


  Galeria zdjęć: