trwa ładowanie strony
wczytywanie strony

Uroczysta gala Konkurs pn.: Nasz pomysł na ochronę środowiska” – VIII edycja Grasz - dbasz o środowisko”

  W dniu 16 maja br. w Sali Sesyjnej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu odbyła się uroczysta gala rozstrzygająca Konkurs pn.: „Nasz pomysłna ochronę środowiska” – VIII edycja „Grasz - dbasz o środowisko”. Gospodarzem gali był Pan Jacek Bogusławski – Członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego, a jednocześnie Przewodniczący Kapituły Konkursu. Wśród zaproszonych gości byli przedstawiciele Sejmiku Województwa Wielkopolskiego w tym również Komisji Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej Sejmiku Województwa Wielkopolskiego oraz władze samorządowe.

  Tematyka organizowanego od kilku lat Konkursu koncentruje się wokół szeroko rozumianej ochrony środowiska. Celem Konkursu jest edukacja i podnoszenie świadomości ekologicznej dzieci i młodzieży, zarówno poprzez promowanie pozytywnych zachowań w zakresie ochrony środowiska i przyrody, jak i zwracanie uwagi na zagrożenia dla tych wspólnych dóbr występujące w otaczającym nas świecie.

  Przedmiotem tegorocznej edycji Konkursu „Nasz pomysł na ochronę środowiska” – „Grasz – dbasz o środowisko” było stworzenie i przygotowanie przez trzyosobowy zespół uczniów pochodzących z jednej szkoły scenariusza przyrodniczej gry terenowej pod hasłem „Poznaję i dbam o lokalną przyrodę”/„Lokalni strażnicy przyrody”. Uczniowie wykazali się kreatywnością i olbrzymim zaangażowaniem. W Konkursie wzięli udział uczniowie klas 6, 7 i 8 szkół podstawowych oraz szkół ponadpodstawowych – łącznie reprezentujący 56 szkół.

  Wyróżniono oraz nagrodzono 16 szkół z terenu województwa wielkopolskiego.

  Laureaci Konkursu otrzymali dyplomy oraz nagrody rzeczowe, których fundatorem był Samorząd Województwa Wielkopolskiego m.in. laptopy, tablety, głośniki bluetooth, natomiast szkoły, z których pochodzą nagrodzeni uczniowie otrzymały nagrody pieniężne i roślinę zieloną - skrzydłokwiat. Ponadto każda szkoła, w której uczą się uczniowie z zespołu, który zdobył nagrodę lub wyróżnienie, otrzymała metalową, grawerowaną tabliczkę pamiątkową.

  Uroczystą galę uświetnił występ Poznańskiej Sceny Młodych.