trwa ładowanie strony
wczytywanie strony

Unijny zastrzyk finansowy dla wielkopolskich mikro i małych przedsiębiorców

  *Marszałek Marek Woźniak podpisał z Wielkopolską Agencją Rozwoju Przedsiębiorczości sp. z o.o. (WARP) umowę na realizację projektu „Wielkopolska Tarcza Antykryzysowa” i przekazanie 100 milionów złotych na wsparcie mikro i małych przedsiębiorców z Województwa Wielkopolskiego, którzy z powodu pandemii wirusa SARS-CoV-2 utracili istotną część przychodów i odnotowali straty finansowe. Środki te umożliwią przedsiębiorcom utrzymanie działalności i funkcjonowanie w warunkach kryzysowych w sytuacji nagłego niedoboru kapitału. Pieniądze pochodzą z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020, pozostającego w gestii Samorządu Województwa Wielkopolskiego.*

  „Wsparcie w postaci bezzwrotnych grantów to dobre koło ratunkowe dla naszych przedsiębiorców” – podkreśla Marszałek Marek Woźniak. „Dziś szczęśliwie finalizujemy prace nad tym instrumentem finansowym z nadzieją, że między innymi dzięki niemu firmy, które utraciły płynność finansową z powodu pandemii, nadal będę mogły funkcjonować na wielkopolskim rynku” – mówi Marszałek.

  Dystrybucją środków zajmie się Wielkopolska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości, która wyłoni firmy w postępowaniu konkursowym. „Rozpoczęcie naboru wniosków planujemy na koniec lipca. Szacujemy, że kwalifikacja do dofinansowania potrwa 3-4 dni, a dystrybucja tych środków będzie bardzo szybka. Przedsiębiorcy potrzebują pomocy tu i teraz” – podkreśla Prezes WARP Krzysztof Urbaniak.

  Projekt grantowy realizowany jest w ramach Poddziałania 1.5.2 „Wzmocnienie konkurencyjności kluczowych obszarów gospodarki regionu” WRPO 2014+. Decyzja Zarządu Województwa Wielkopolskiego o udzieleniu dofinansowania projektowi „Wielkopolska Tarcza Antykryzysowa” związana jest z podjęciem natychmiastowych działań ograniczających i zapobiegających skutkom pandemii wirusa SARS-CoV-2 w tym do zaspokojenia pilnych potrzeb przedsiębiorców oraz łagodzenia negatywnych skutków gospodarczych na terenie Województwa Wielkopolskiego. Dotychczas w ramach Podziałania 1.5.2 wybrano do dofinansowania projekty o całkowitej wartości ponad 1 912 000 000,00 zł.

  Więcej informacji można uzyskać na stronie internetowej Programu: http://wrpo.wielkopolskie.pl oraz http://warp.org.pl/


  Galeria zdjęć: