trwa ładowanie strony
wczytywanie strony

TRANSPORT W EPIDEMII

    Informacja o sytuacji spółek prawa handlowego z udziałem województwa wielkopolskiego w 2019 roku była przedmiotem obrad podczas lipcowego, zdalnego posiedzenia sejmikowej Komisji Rewizyjnej.
    Rozmawiano jednak nie tylko o sytuacji ubiegłorocznej, ale i o bieżącej, zwłaszcza o funkcjonowaniu w warunkach pandemii podmiotów działających w obszarze transportu (województwo jest udziałowcem Kolei Wielkopolskich, POLREGIO i Portu Lotniczego Poznań Ławica). Jak przekazano radnym, poznańskie lotnisko w I półroczu odnotowało spadek liczby pasażerów w stosunku do poprzedniego roku o 33 procent (w kwietniu i maju nie było ich właściwie wcale). W największym „dołku” z usług regionalnych kolei korzystało około 10-15 procent zwyczajnej liczby pasażerów, teraz do jeżdżenia pociągami wróciło około połowy z nich. Co więcej, nawet jeżeli epidemia ustąpi, odbudowanie w 2021 roku liczby podróżnych z roku 2019 może okazać się niemożliwe.
    Członkowie komisji omówili ponadto wyniki przeprowadzonych przez siebie kontroli w poznańskim Teatrze Wielkim oraz w kaliskim Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym, a także powołali zespół do skontrolowania działalności Funduszu Rozwoju i Promocji Województwa Wielkopolskiego.


    Galeria zdjęć: